Sport (Pondělí, 25. března 2019 1:03:42)

Případ Plíšková: Kdo se Karolíny zastal a co říká sestra Kristýna?

Karolína Plíšková už ví, co je být světovou jedničkou, nebo jak chutná vítězství ve Fed Cupu. V Římě ale zažila první velkou křivdu kariéry a po prohře s Řekyní Marií Sakkariovou rozmlátila umpire. Co se teď bude dít a jak na emotivní okamžiky reaguje tenisový svět?

V zápase Karolíny Plíškové s Marií Sakkariovou opravdu fatálně chybovaly rozhodčí. Česká tenistka pak nezvládla emotivní závěr zápasu a o vyvýšenou židli rozhodčí rozmlátila svou raketu a zničila i samotný umpire.


Ale i přes hodně divoký incident našla pochopení. „Existuje spousta věcí, kdy hráči na kurtu musí zůstat klidní. Ale to, co se dnes stalo Karolíně za stavu 5:5, je jeden z nejhorších zářezů, které jsem kdy viděla. Jezdíte po zadku, aby vás pak okradli. No ne? Ale samozřejmě pokutu dostane Karolína a ne rozhodčí,“ uvažuje bývalá australská tenistka a dnes expertka a trenérka Rennae Stubbsová.


Své sestry se zastala i dvojče Kristýna. „Bylo to to nejhorší, co jsem kdy viděla. A doufám, že paní Marta Mrozinská už nikdy nebude rozhodovat můj nebo Karolíny zápas,“ píše Kristýna Plíšková.

 

Ve světě tenisu je pravidlem, že tenisté mohou vetovat jednoho rozhodčího. Martu Mrozinskou už má podle zdrojů NOVA Sport na svém blacklistu i jiná Češka Andrea Hlaváčková.


Saša Stošič připomíná podobně skandální verdikt sudího v zápase Viktora Troického s Ernestsem Gulbisem z roku 2013 a píše, že v Římě jsou prostě opravdu hodně špatní sudí na umpiru.
https://www.youtube.com/embed/165r4mM9edc

Tehdy si přivedl Triocki na pomoc televizního kameramana, ale ani to, mu nepomohlo ke získání fiftýnu.

 


Římské kurty jsou prostě prokleté. Na antuce se navíc nepoužívá jestřábí oko a když sudí nenajdou stopu po balónku, bývá to špatné.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.