Sport (Pátek, 18. ledna 2019 16:36:42)

Chystá se velký návrat? Kapitán Terry míří zpět do Premier League!

Aston Villa uhrála doma bezbrankovou remízu s Middlesbrough a díky venkovní výhře 1:0 si tak 26. května zahraje o postup do Premier League. Po dvou letech by se tak slavný klub mohl opět vrátit do hlavní soutěže. A nejen ten, ale i ikonický stoper John Terry!

Terry minulý rok právě Premier League po dlouhých 17 letech opustil, v dresu Chelsea už na něj nezbylo místo. Jenže nyní tenhle stoper ukazuje, že stále má co nabídnout. Tým z Birminghamu měl díky Terrymu třetí nejlepší obranu soutěže.


26.5.1982 je datum, kdy Aston Villa vyhrála dnešní Ligu mistrů. Přesně 36 let na to Aston Villa před sebou další důležitý úkol a to porazit ve Wembley Fulham a dostat se tak zpět do Premier league. Pokud by se to Aston Ville povedlo polepšila by si i finančně. Výhra znamená 175 milionů liber do týmové kasy.


A samozřejmě u toho nebude chybět ten nejzkušenější John Terry. Pro ně ho by to byl určitě velký návrat.


"Stále mám chuť a samozřejmě jsem hladový, každopádně pro tuto chvíli chci co nejlépe zakončit sezonu. Mým cílem před začátkem sezony byl postup. Stačí udělat poslední kroky a jsme tam, mně to pak může usnadnit další rozhodování," prohlásil Terry před začátkem play-off.
 

Za Aston Villu nastoupil ke 34 zápasům a vstřelil 1 gól a obdržel 2 žluté karty. Nyní ho však v roli kapitána mužstva čeká poslední krok k tomu, aby s týmem vybojoval postup. Výhra by také pomohla Johnymu se rozhodnout kam povedou jeho kroky po sezóně.


"Chelsea bude navždy mým klubem, o tom není pochyb, ale od příchodu do Aston Villy jsem klubu dal vše a fanoušci mě přijali skvěle. Přivítali mě s otevřenou náručí a rád si myslím, že jsem jim vše oplatil výkony na hřišti. Do této chvíle se jedná o báječné dobrodružství a já jsem si ho užil. V létě se určitě rozhodnu správně," pokračoval.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.