Sport (Úterý, 26. března 2019 7:48:43)

Konec pro United? Žádné drama, říká Mourinho. A vysvětlil proč

Fotbal v Anglii je nesmlouvavý a fandové velkých klubů chtějí úspěchy. Příznivci Manchesteru United se ale musí smířit s tím, že letos už se hraje „jen“ o FA Cup. Jenže trenér José Mourinho má hroší kůži a dokáže sdělit, že se vlastně nic strašného nestalo.

V Premier League to bude nejlépe druhé místo, v evropských pohárech nastal konec už v osmifinále, dokonce i v Ligovém poháru už United vypadli potupně s Bristolem.


Bídná bilance, kterou podtrhuje výsledek domácího duelu se Sevillou ale trenéra Mourinha nechává klidným. „Nechci z toho dělat drama. Vypadli jsme z evropského poháru, ale není to konec světa. Je to fotbal a v sobotu nás čeká v FA Cupu další zápas. Nemůžeme se dlouho litovat a smutnit,“ řekl portugalský kouč na tiskové konferenci.


Zkrátka byl se vším hned hotový. A těm, kdo by snad chtěli oponovat, připomněl fakta. „Vím, že to pro Manchester United není první podobná situace. Pamatuji si to dobře, když ho v Lize mistrů v letech 2004 a 2013 vyřadily FC Porto a Real Madrid. Pokaždé jsem u toho byl jako trenér na lavičce soupeře,“ sdělil Mourinho.


Mnohým to znělo jako drzost, ale portugalský trenér měl na výkon svých svěřenců přívětivý metr. „Snažili jsme se o co nejlepší fotbal, náš výkon nebyl špatný, ale měli jsme opravdu silného soupeře. Ve druhé půli jsme si vytvořili šance, ale nevyužili jsme je. První gól pak změnil nastavení celého zápasu, a my jsme ho nedali. Prohráli jsme, ale to se ve fotbale stává,“ vyprávěl.


V sobotu 17. března čeká na United čtvrtfinále FA Cupu s Brightonem. Zápas, který začne ve 20:45 vysílá přímým přenosem NOVA Sport 1.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.