Sport (Úterý, 26. března 2019 7:18:59)

Nová éra začíná: Najděte novou českou brankářskou jedničku!

Dlouhá léta byl stálicí v brance českého národního týmu Petr Čech. Jenže gólman Arsenalu už se s dresem reprezentace rozloučil a na jeho výkony musí navázat další. Český reprezentace vyráží na první turnaj nové éry a trenér Karel Jarolím připustil, že o nové jedničce zatím není rozhodnuto.

Po konci Petra Čecha se skoro automaticky dostal do branky reprezentace Tomáš Vaclík. Předurčovala ho k tomu vedle výkonnosti i účast Basileje v Lize mistrů. Těžké zápasy a pravidelné vytížení, to byl ideální předpoklad pro neotřesitelnou pozici i v brance nároďáku.


Jenže čas vše mění. Vaclík nyní už není jediným českým brankářem s vysokým kreditem a o místo se hlásí další. Na turnaj do Číny vyráží český tým s hodně silnou brankářskou trojicí. Vaclíkovými konkurenty jsou Tomáš Koubek z francouzského Stade Rennes a Jiří Pavlenka z bundesligového Werderu Brémy.


"Já bych si přál, abychom všude měli takovou konkurenci. Všichni tři jsou kvalitní brankáři. Jedničku zatím nemáme, jsme v nějaké fázi a máme ještě dva srazy, podle kterých se rozhodneme, kdo by měl být jedničkou,"
nastínil Jarolím další vývoj.


Anketa

Kdo by měl být novou českou brankářskou jedničkou?

Hlasovalo 527 lidí.
Tomáš Koubek dokázal vytáhnout podceňovaný tým Stade Rennes už na šestou příčku tabulky a od svého příchodu do branky své konkurenty nepustil. Během 25 zápasů vychytal osm čistých kont a úspěšnost zákroků drží nad 70 procenty. V průběhu února pak dokonce během jediného zápasu chytil dvě penalty!


O Jiřím Pavlenkovi se bundesliga dozvěděla nedávno, ale během jediné sezony se stal bývalý gólman Baníku a Slavie aspirantem na nejlepšího brankáře soutěže. Týden starý rozbor na oficiálních stránkách bundesligy řadí Pavlenku mezi čtyři nejlepší gólmany ligy.  Během 25 utkání vychytal v podprůměrných Brémách 7 čistých kont.


Ač Tomáš Vaclík nebyl pro reprezentaci špatnou volbou, možná je čas vybrat novou jedničku.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.