Sport (Středa, 12. prosince 2018 3:26:43)

Kometa začala čtvrtfinále výhrou, Třinec zlomil Pardubice

Hokejisté Brna vykročili za obhajobou mistrovského titulu vítězstvím 3:2 v prodloužení v úvodním čtvrtfinálovém utkání ve Vítkovicích. Na rozdíl od ostravského klubu využil domácího prostředí Třinec, který vyhrál nad Pardubicemi 3:2 po samostatných nájezdech.

Vítkovice vedly od třetí minuty po přesilovkové trefě Ondřeje Romana, ale v polovině úvodní části vyrovnal Hynek Zohorna, který pak ve 34. minutě v početní výhodě otočil stav. Za domácí sice vyrovnal 14 sekund před koncem druhé části v početní výhodě pěti proti třem obránce Ivan Baranka, ale v prodloužení se stalo Ostravanům osudným vyloučení Marka Hrbase. Při něm v čase 70:45 rozhodl Marcel Haščák.

V Třinci se prvních gólů dočkali diváci až ve třetí třetině. Oceláře dostal do vedení ve 42. minutě Jiří Polanský, hosté pak sice otočili průběh utkání díky dvěma trefám Matěje Berana, ale v čase 55:13 vynutil prodloužení David Cienciala. Vítěznou branku v rozstřelu si připsal Martin Růžička.

Obě série, hrané na čtyři vítězné zápasy, pokračují ve středu. V Třinci začne druhý duel v 17:00 a v Ostravě v 18:20.