Sport (Úterý, 26. března 2019 6:49:48)

Mohou si Češi zahrát MS 2018? Při bojkotu Anglie klidně, říká trenér

Ta zpráva se šíří jako lavina a už s ní vyšel i respektovaný web Russia Today. Anglie prý chystá bojkot fotbalového mistrovství světa. A pokud by opravdu do Ruska neodjela, přišel by čas na doplnění startovního pole. Bývalý ruský trenér Boris Ignatěv říká, že Itálie či Česko by jistě roli náhradníků přijaly.

O bojkotu fotbalového šampionátu 2018 ze strany Anglie se mluví už dlouho. Před třemi lety byl důvodem korupčník Sepp Blatter, poté se kolébce Anglie nelíbil dopingový skandál v Rusku a nyní je na scéně nový skandál – otrava agenta Sergeje Skripala, za kterou podle slov premiérky Theresy Mayové stojí Kreml.


Pokud se o avizovaném bojkotu Anglie v Rusku mluví, tak jde hlavně o součást propagandistického boje Ruska s Anglií. Acose sportu a fotbalu týče, padají slova i o dosti mizerné formě týmu Albionu. Servítky si nebrl bývalý trenér Sborné Boris Ignatěv.


„Když nepřijedou, může to narušit emociální pozadí šampionátu, protože se o tom bude mluvit. Ale když tu nebudou Angličané, nahradí je jiná reprezentace, nevidím v tom nic divného. Myslím, že si Itálie a Česko si s radostí zahrají místo nich. A to kolébka fotbalu nebude MS ztrátou. Copak má dnes Anglie silnou reprezentaci? Nemyslím si. Přijet musí ti, kteří chtějí," řekl Ignatěv.


Na druhou stranu je Ignatěv ze spekulací smutný. "Politici by neměli zatahovat sportovce do svých jednání. Nesouhlasím s tám. A chtěl bych, aby sami fotbalisté na politiky nedali a přijeli na turnaj. A pak budou vnoučatům vyprávět, jak hráli v Rusku," dodal.


Pokud by Anglie opravdu turnaj v Rusku bojkotovala, podle logiky věci by Italové zřejmě nabídku zúčastnit se MS dostali. Česko by ale bylo až daleko v pořadí za Sevrním Irskem, Řeckem a Irskem, které se probojovaly aspoň do baráže.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.