Sport (Čtvrtek, 21. února 2019 1:27:04)

Sparta má dalšího kouče. Výborného doplní Rulík!

Uznávaný hokejový kouč Radim Rulík vydržel bez angažmá pouze devět dní. Poté, co ho pro neuspokojivé výsledky odvolal Litvínov, se dohodl na anagažmá v pražské Spartě. Na její střídačce vytvoří rovnocenné trenérské duo se zkušeným Františkem Výborným.

Dvanáct kol před koncem základní části extraligy figuruje Sparta až na deváté příčce, její výkony navíc mají do ideálu daleko. A výrazné zlepšení zatím nepřinesl ani návrat Výborného, který v říjnu nahradil ve funkci Jiřího Kalouse.


Vedení se tak rozhodlo opět sáhnout do realizačního týmu znovu. Výborný hlavním koučem zůstává, na střídačce ho ale nově doplní respektovaný Radim Rulík. Tedy muž, který poslední čtyři roky vedl Litvínov a v roce 2015 s ním zvedl nad hlavu mistrovský pohár.

"Ozval se mi Franta Výborný, jestli bych neměl chuť rozšířit trenérský tým na Spartě. Neměl jsem v tu chvíli ještě v Litvínově vyřešené ukončení smlouvy, takže nejdřív muselo dojít k této dohodě, což se stalo. Pak už jsem mohl řešit Spartu," uvedl Rulík pro webové stránky Pražanů.


Je jasné, že nad lasem z hlavního města dlouho neváhal. "Kdybych si myslel, že tady je nějakým způsobem nezdravé mužstvo nebo prostředí, tak bych sem nešel. Myslím si, že tým rozhodně špatný není. Musíme se pokusit společnými silami zapracovat na tom, aby se výkony mužstva stabilizovaly a nepřicházely výkyvy, které tým sráží,“ prohlásil Rulík, jenž ve Spartě působil v sezoně 2010/11 po boku Miloslava Hořavy.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.