Sport (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:02:33)

Zpověď Sereny Williamsové: Při porodu mi šlo o život!

Loňský porod slavné tenisty Sereny Williamsové nebyl vůbec tak idylický, jak ona sama ještě nedávno tvrdila. Pro módní magazín Vogue nyní prozradila, že trpěla velkými bolestmi. Dokonce jí údajně šlo o život!

"Když mi těsně po porodu položili miminko na prsa, byl to jeden z nejkrásnějších momentů v životě. Jenže poté bylo všechno špatně," zavzpomínala mladší ze sester Williamsových v otevřené zpovědi pro Vogue.

O co přesně šlo? Hned druhý po narození její dcery Alexis Olympie ucítila Serena bolest na plicích. Špětně se jí dýchalo a okamžitě pojala podezření na plicní embólii, jež ji postihla už v minulosti. 


Lékařská vyšetření posléze skutečně potvrdila malé krevní sraženiny na plicích, což mohlo mít tragické následky..."Tenkrát mi šlo o žvot," uvedla Williamsová, která samozřejmě cítila velký strach.

"Bylo to strašlivé. Prvních šest týdnů jsem byla připoutána na lůžko a nemohla nic dělat. Bylo to hrozné. Když jsem ale spatřila svou dcerku, věděla jsem, že to stálo za to," podotkla jedna z nejlepších tenistek všech dob.


Nyní už je zcela v pořádku, svůj návrat na kurty však zatím odkládá. 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.