Sport (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:15:29)

Náhrada za Deliho? Do Slavie přestoupil stoper Pokorný

Nový kouč Slavie Jindřich Trpišovský získal první velkou zimní posilu. Z francouzského Montpellieru přestoupil spolehlivý stoper Lukáš Pokorný, jehož právě Trpišovský vedl při angažmá v Liberci.

Po dvou zahraničních nadějích pro budoucnost zacílila Slavia na opravdu velké jméno. Je jím čtyřiadvacetiletý Lukáš Pokorný, jenž do Edenu přestoupil z prvoligového francouzského Montpellieru. 

"O Lukáše jsme hodně stáli. Už z předchozího společného působení jsme si ověřili, že je to vhodný typ do způsobu fotbalu, který chceme praktikovat. Zároveň se v jeho současném francouzském působišti změnil trenér a nedával mu dost prostoru, takže byla šance ho získat. Snažili jsme se toho využít a po nějakém dlouhodobějším vyjednávání se to také povedlo, za což jsme rádi," řekl sportovní ředitel klubu Jan Nezmar.

Slavia šikovného stopera nutně potřebovala. Kariéru totiž ukončil kapitán Jiří Bílek a nejistá budoucnost je u klíčového zadáka Simona Deliho, který nejpozději v létě Eden opustí. V sestavě ho má nahradit právě Pokorný, jenž měl Slavii vyjít na částku kolem 20 milionů korun. Přesnou sumu ani délku smlouvu ale vršovický celek nezveřejnil. 


"Jdu do klubu, který chce být úspěšný, ještě jsem v takové situaci nebyl. Vždycky jsem byl v menších týmech, ať v Liberci nebo Montpellier. Tohle je pro mě nová výzva, protože být v týmu, který musí vyhrávat a má to v DNA, je pro mě něco jiného. Fakt se na to těším. Je to jedna z věcí, kvůli které tu jsem," zdůraznil Pokorný.

Další variantou pro Slavii byl příchod libereckého tvrďáka Ondřeje Kúdely, jednání ale ztroskotalo na přestupní částce. Vedení Pražanů se tak zaměřilo na získání Pokorného a v tomto lovu bylo úspěšné. Technický obránce prošel v pátek lékařskou prohlídkou a už se připojil k mužstvu na španělském soustředění.


Návrat do české ligy pro něj bude v jistém směru vysvobozením. Po příchodu přísného kouče Michela der Zakariana totiž neodehrál v lize za Montpellier ani jednu ligovou minutu, přičemž na lavičce se od té doby objevil jen dvakrát. To pod Trpišovským by měl patřit ke klíčovým hráčům týmu. 

"Lukáš Pokorný chtěl řešit svoji situaci v Montpellier, kde po skvělém startu svého angažmá nedostával v poslední době herní prostor. Jednalo se o možnostech jeho působení v rámci nejvyšších soutěží ve Francii či Belgii, nakonec ale rozhodlo rychlé a velmi konkrétní jednání Slavie," prozradil hráčův agent Viktor Kolář.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.