Sport (Středa, 12. prosince 2018 4:58:03)

Boj o Sanchéze vrcholí! Zájem o něj projevil i Mourinho

Fanoušci londýnského Arsenalu se už pomalu smiřují s tím, že nejspíš přijdou o svou hlavní hvězdu - útočníka Alexise Sáncheze. O chilského tahouna eminentně stojí Manchester City, ještě větší balík za něj ale nabízejí United Josého Mourinha!

Sánchezovi vyprší letos v létě na Emirates Stadium smlouva a novou stále nepodepsal. Arsenal má tak poslední šanci, jak za svůj ofenzivní klenot vytěžit aspoň nějaké peníze, byť si jeho odchod vůbec nepřeje.


"Pořád doufám, že Alexis zůstane a podepíše nový kontrakt," tvrdí manažer Londýňanů Arséne Wenger. Dobře ale ví, že pravděpodobnost dohody je menší než malá. Vždyť Sanchéz stál o přestup už v létě, kdy byl jednou nohou v Manchesteru City.

Z transferu za 60 milionů liber sice na poslední chvíli sešlo, trenér Guardiola ale na dravého Jihoameričana, jehož vedl v Barceloně, cílí dál. Navíc když jeho cena spadla o nějakých 40 milionů liber níž... "Guardiola je odhodlán získat Alexise stůj co stůj," shodují se britská média.

Jenže pozor, do hry se prý také vložil hladový Manchester United. A ten údajně Arsenalu nabízí ještě o pět milionů víc! "Nemusíme přivádět hráče jen proto, abychom na přestupním poli projevili aktivitu. Když se ale naskytne šance získat někoho mimořádného, tak to zkusit prostě musíte. Alexis je fenomenální. To ale neznamená, že tím musím myslet zrovna jeho. A víc bych to už nekomentoval," řekl tajemně Mourinho.

"Je jasné, že je o Sanchéze zájem. Je to špičkový hráč. Musíme to vyřešit rychle. A také vyřešíme. Pevně doufám, že za nás bude hrát dál. A ne do konce sezony, ale ještě hodně dlouho!" nevzdává se Wenger.


Válka o nejlepšího střelce minulé sezony Premier League tak bude ještě hodně tvrdá. A pálit se v ní bude pouze ostrými...

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.