Sport (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:10:48)

Nový stadion Chelsea v ohrožení! Tohle může zabránit ve výstavbě

Fotbalisté londýnské Chelsea se už nemohou dočkat nového stadionu, který nechá ruský majitel klubu Roman Abramovič vybudovat. Miliardová stavba však teď čelí nepokojené rodině, která žije v domě v blízkosti plánované stavby.

Na místě současného Stamford Bridge má vyrůst zbrusu nová stadion. Megalomanský projekt byl ze začátku odhadován na přibližně 15 miliard korun, ale v průběhu projektování se nyní odhadovaná investice skoro zdvojnásobila!
 


 

Ruský miliardář Roman Abramovič se pochopitelně nemůže dočkat až bude "své" fotbalisty sledovat z nové tribuny. Jenže tuhle představu mu teď kazí jeden nespokojený obyvatel.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2018/2092455.jpg?d41d

Nejdražší stadion v Evropě, kterým by se bezpochyby nový Stamford Bridge stal, bude totiž "zaclánět"! Majitel rodinného domku, který stojí bezprostředně u plánovaného stadionu si totiž nechal vypracovat studii, podle které mu nebude na dům dopadat dostatek slunečních paprsků.

 

 

V domě žije s rodinou už více jak 50 let a stín, který bude stadion na jeho dům vrhat, mu zrkátka vadí. Klub prý nabídl šestimístnou finanční kompenzaci, ale majitel si stojí za svým.

 

Není to přitom jediný vlastník domu, který s výstavbou nesouhlasil a tak klub už musel zaplatit více jak 50 milionů korun obyvatelům žijících v bezprostřední blízkosti plánované stavby.

 

Poslední nespokojený majitel bude prý na programu v pondělí, kdy zasednou radní a pokusí se vyřešit jeho problém se stínem.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.