Sport (Čtvrtek, 17. ledna 2019 21:48:06)

Calgary: Experimentu s Jágrem nelitujeme. Udělali bychom to zase

Byť zámořská média berou konec Jaromíra Jágra v Calgary Flames jako takřka hotovou věc, šéfové klubu ještě nic takového oficiálně nepotvrdili. Naopak stále hovoří o tom, že je česká hvězda zraněná. A i kdyby by prý mohli vrátit čas, angažovali by ji znovu.

I když bylo od začátku zřejmé, že Jágr bude pro Calgary posilou hlavně po marketingové stránce, jeho dosavadní přínos na poli ryze sportovním musí být pro klub z Alberty trochu zklamáním. Kvůli vleklým zdravotním potížím totiž stačil odehrát jen 22 utkání, v nichž vstřelil jeden gól. Slova kritiky z úst zástupců klubu však na jeho adresu neuslyšíte...

"Ničeho nelitujeme. Kdybychom mohli vrátit čas, tak ten experiment s Jágrem učiníme znovu,"
uvedl pro kanadskou televizní stanici Sportsnet prezident Flames Brian Burke s tím, že k české hokejové ikoně cítí obří respekt.


"Jágr je skvělý chlap, jen se kolem něj strhla velká smršť. S týmem začal pozdě, navíc přišla řada zranění. V tomhle věku je to problém," konstatoval Burke, který Jágra bral do mužstva hlavně jako mentora pro mladé hráče. A je jasné, že v této roli pětačtyřicetiletý forvard nezklamal.

"Když vám něco říká člověk, co bude v Síni slávy, tak jste za to vděční. Té rady si vážíte až do smrti. Takový Mark Jankowski (23) let o tom jednou bude vyprávět vnoučatům," poznamenal Burke, který stále nepotvrdil, že Calgary s hokejovým velikánem z Čech už dále nepočítá.


"Jágr je zraněný. Momentálně nemáme, co jiného oznámit. Až se to změní, tak to uděláme," pokrčil rameny a dodal: "Pokud ale Jágr skončí, tak za sebou nechá skvělou kariéru. Je to ohromný člověk!"

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.