Sport (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:35:40)

Klymčiw dál čeká na probuzení. Ani operaci ještě nemohli provést

Stav Ondřeje Klymčiwa je stále nejistý. Ač některá oficiální stránky závodu přinesly informaci týmového kolegy Tomáše Ouředníčka o pomalém probouzení českého motocyklisty, pravda je jiná. Sympatický borec z Řečan nad Labem je stále v umělém spánku a operaci stále ještě nepodstoupil.

 Oficiální facebookový profil českého závodníka vyvrátil některé informace ze středy. „Navzdory informacím z některých médií je Ondra stále v umělém spánku, neodoperovaný‼️ Včera byl na magnetické rezonanci a během dneška ho začnou probouzet. Operaci zatím brání pohmožděné plíce, ale celkově se zotavuje a každým dnem je lepší a lepší. Pevně věřím, že dneska v noci (po příletu do Limy) pro vás budu mít další pozitivní zprávy. Díky za podporu,“ stojí na Klymčivově stránce.


Zprávu o Klymčiwově probuzení přinesl kolega Tomáš Ouředníček po konci čtvrté etapy. "Byl to pro nás dobrý den a nyní jsme dostali informaci o tom, že Ondřej byl probuzen z komatu," sdělil v cíli. Bohužel němel dobrou informaci.

Český motocyklista nadále dostává vzkazy od svých fanoušků. V nemocnici v Limě je od převozu po třetí etapě, kdy havaroval. Různí se i informace o jeho zdravotním stavu. Klymčiw má mít jeden nebo dva zlomené obratle a otok na plicích.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.