Sport (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:16:45)

Obětuje vaše dítě svému snu až nezdravě moc? Co byste měla jako SPRÁVNÁ MATKA dělat?

Marcela miluje balet a moc touží po tom, aby byla úspěšná na pražské konzervatoři. Ze strachu z blížících se pololetních zkoušek si nedopřála žádný oddych ani během vánočních prázdnin. Její maminka Hanka si přeje pouze jediné, aby Marcela byla šťastná. V poslední době jí však připadá, že se Marcela kvůli baletu jenom trápí.

Hanka začíná zvažovat, zda je pro Marcelu balet to nejlepší, co může dělat. Přijde jí, že pražská konzervatoř má na dceru příliš vysoké požadavky. Hanka tedy naznačuje, že by možná nebylo od věci, kdyby se Marcela vrátila zpět na ostravskou konzervatoř, kde patřila mezi nejlepší baletky. Marcela ale tuto možnost ihned shazuje ze stolu. Řešíte doma podobnou situaci?

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Sep2017/2047747.jpg?d41d


Nejdůležitější je podpora

Pokud máte doma podobného nadšence jako je Marcela, pak asi víte, že není jednoduché s jeho názorem pohnout. Na druhou stranu bychom vám radili, aby váš potomek cítil, že ho ve věci naprosto podporujete. Zkuste si nastavit určité hranice, přes které nepojede vlak. Můžete začít u toho, že na úkor svého koníčku nesmí zanedbávat školu. Dítě pak jednoduše pochopí, že špatné známky by nevedly k ničemu dobrému.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Trpíte nespavostí jako Marcela z Ulice?
Slasti a strasti podnikání s kamarádem! Své o tom ví i Matěj s Mikim z Ulice
Stane se z Aleše z Ulice nesnesitelný žárlivec? A co by měla Gábina udělat?


Když to není jenom koníček…
Máte doma nadšeného hokejistu? Nebo vaše dcera patří mezi výborné volejbalistky? Pak je na čase jejich talent rozvíjet. Na tom byste se měli podílet i vy, rodiče. Zkuste společně vybrat střední školu, která bude vycházet vašemu dítěti a jeho talentu vstříc. Existuje nespočet veřejných základních i středních škol, které jsou sportovního charakteru. Na těchto školách jsou osnovy přizpůsobené tomu, aby dítě nejen sportovalo, ale dostalo se mu i klasického vzdělání.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jul2017/2020894.jpg?d41d


Přestalo se dařit

I profesionální sportovci mají měsíce, kdy se jim nedaří. Podobnou situaci může zažít i vaše dítě, což ve spojení s jeho mladickou energií a nadšením může vést k pořádné depresi. V takovém případě buďte svému potomkovi oporou a snažte se ho maximálně podpořit. Možná bude stačit týdenní relax na horách nebo prodloužený víkend v přírodě? Klidně se ale může stát, že se problémy navalí a vaše dítě nebude situaci zvládat. V takovém případě vyhledejte dětského či sportovního psychologa, který dítěti pomůže.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.