Sport (Pondělí, 15. října 2018 19:49:59)

Eliáš o ZOH: Neúčast hráčů NHL mě mrzí, Rusové snad budou!

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Patrik Eliáš už před dvěma lety ukončil kariéru. Spojil ji především s New Jersey, na které dodnes rád vzpomíná. Žije v Praze a pořád má co dělat. Zúčastnil se také mezinárodní konference pro trenéry, kde v rozhovoru pro Nova Sport mluvil mimo jiné i o olympiádě 2018, která bude bez hráčů z NHL, ale možná i bez hokejistů z KHL.

Na olympiádě nebudou hráči z NHL. Jak to bez nich bude vypadat?


Jako fanouškovi mi to je líto. Na rovinu kvůli tomu budu sledovat asi všechny ostatní sporty. Když zkrátka nebudete sledovat ty nejlepší hráče, nemůže to být ani tak atraktivní. Tím to ale nemyslím nijak špatně. Olympiáda je ovšem výjimečná. Nejen tím hokejem z mého pohledu, ale i díky své atmosféře. Člověk na místě může být v olympijské vesnici, fandit ostatním sportovcům a tak dále.


Rusové sice na olympiádě asi budou, ale nebude hrát jejich hymna, nebude jejich vlajka…


To ani není tak podstatné. Oni jsou hodně hrdí a chtěli by reprezentovat svojí zemi, to je sice škoda. Ale za každý faul se platí. Bude ale důležité, že tam budou. Pokud by v Jižní Koreji ani oni nebyli, čímž myslím všechny hráče z KHL, tak ten turnaj klesne zase o další úroveň. 

 

Po vašem konci v NHL se mluvilo o návratu do Třebíče. Jak moc by bylo toto angažmá reálné?


Je pravda, že jsem po návratu do Evropy dostal několik telefonátů z Česka. Ale nevím, jestli bych pak byl v extralize ještě něco platný. Limitovalo mě zejména zranění. Navíc jsem neviděl důvod, proč ještě pokračovat. Svoje jsem si už odehrál a jsem rád, že jsem to zakončil v NHL.

 

Co děláte po konci hokejové kariéry?


Žiji v Česku a s rodinou si užíváme místní pohody. Jinak jsem tak zaneprázdněný, že často nevím, co dřív. Nicméně, dál se sportovně udržuji. Chodím běhat, věnuji se pilates, chodím si i zahrát hokej. Ten den vám hrozně uteče.

 

Chcete si splnit něco, na co jste doposud neměl čas?


Hokejem jsem si vydělal docela dost peněz, které si chci teď užít. Zejména na cestování. Láká mě návštěva Asie, ve které jsem nikdy nebyl. Pak by se chtěl určitě do Austrálie.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.