Sport (Úterý, 16. října 2018 18:49:52)

Baroš bez servítek: Jsme prostě v prd..., moje nejhorší sezona!

Hodně rozladěný byl po sobotní prohře Baníku Ostrava 1:2 v Liberci vůdce Slezanů Milan Baroš. Jeho tým je s osmi body poslední, což hvězdného fotbalistu vyprovokovalo k ostré kritice směrem do vlastních řad.

"Já to klidně řeknu naplno, jsme prostě v prd...! Šel jsem do Baníku s tím,  že to bude vypadat jinak, ale zatím je to moje nejhorší sezona v kariéře! Jsem z toho hrozně smutný. Asi je to kvalitou kádru, těžko říct," durdil se Baroš v rozhovoru s novináři.

Jeho tým prohrál v lize čtvrtý z posledních pěti zápasů a spadl na úplné dno tabulky, přitom vstup do soutěže měl více než solidní. Po návratu z druhé ligy zvítězil na úvod sezony 3:1 v Brně, aby o týden později po skvělém výkonu remizoval 0:0 s úřadujícím mistrem Slavií. Pak šly ale výkony Slezanů rapidně dolů a nezachránil to ani překvapivý postup přes Spartu v rámci českého poháru.


Poslední kaňkou byla pro Baroše porážka v Liberci, o které rozhodl gól Radka Voltra ze 71. minuty. "Už je to z naší strany taková beznaděj. Věříme, že se to zlomí, ale to si říkáme každý víkend a pořád nic," nechápe někdejší hvězda anglického Liverpoolu. 

Podle něj doplácí Baník na nezkušenost v kádru. "Děláme strašné individuální chyby, které nás dost sráží. A tak zatímco my se na každý gól hrozně nadřeme, soupeři ho potom sami darujeme," kroutí hlavou šestatřicetiletý útočník, jenž se do Ostravy vrátil letos v létě právě z Liberce.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2017/2027545.jpg?d41d
Útěchou pro něj není ani to, že po herní stránce Baník v zápasech většinou nepropadá. I tak se mu totiž nedaří dělat výsledky, což je nejen ve fotbale samozřejmě rozhodující.

"Na krásu se to přece nehraje. To ať nás radši soupeři válcují a my máme 20 bodů. Ale my jsme poslední a těch bodů máme pouze osm," vystihl hlavní problém.

Otázka je, zda série 13 kol bez vítězství nesrazí vaz trenéru Radimu Kučerovi. O jeho nejisté pozici se ostatně mluvilo už před zápasem s Libercem, tehdy ho ale vedení ještě podrželo ve funkci.

Ustojí teď další nezdar?

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.