Sport (Pondělí, 10. prosince 2018 5:00:44)

Slávisti jsou horší lidi, provokuje Řepka. Co radí své Spartě?

Pokud vyhlášený bouřlivák Tomáš Řepka něco opravdu nesnáší, pak je to pražská Slavia! Do ní se často trefoval během své kariéry i po ní, nejnovější atak na klub z Edenu si pak připravil ve své nové knížce s názvem "Děkuju", která vyjde koncem listopadu. Co v ní Řepka rivalovi z Edenu vzkazuje?

Řepka a Slavia, to opravdu nejde k sobě! A platí to i poté, co nezkrotný fotbalový raubíř uzavřel v létě v roce 2012 vrcholovou kariéru. Od té doby uplynulo dlouhých pět let, na Řepkově nenávisti vůči červeno-bílým barvám se však vůbec nic nezměnilo.

"Já tu Slavii fakt nemůžu. To jsou takoví ukňouranci! Furt brečí a na něco si stěžují. Celý svět jim neustále ubližuje. Ach bože. I kdybych neměl co jíst, tak bych pro ně nepracoval. Fakt. To jsou prostě horší lidi, no vážně," pálí Řepka ve své nové knize ostrými.


Pak ale na konto "horších lidí" dodává už smířlivěji: "Ne jednotlivci, to ne, mám mezi nimi spoustu kamarádů a jsou to skvělí chlapi. Ale tak nějak celkově. Myšlení klubu, jeho vedení, prezentace."

Také se zamýšlí nad tím, proč tolik hráčů chodí ze Slavie do Sparty. "Vysvětluju si to tím, že se chtějí napravit, a rozumím tomu. Dali se na tu správnou cestu, i když nevyrazili rovnou, a pochopili, že Sparta je věčná. Je to v pořádku a tak by to mělo být," pokračuje osobitým stylem.

Řepka ale není zadobře ani se současnými šéfy Sparty v čele s jejím majitelem Danielem Křetínským. Tomu ve své nové knížce radí, jak Letenské pozvednout z průměru zase vzhůru.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Sep2017/2046660.jpg?d41d
"Přijde mi, že klub dneska málo využívává toho, co jeho někdejší slavní hráči umí a můžou předávat. Už teď bych se domlouval s Tomášem Rosickým, viděl bych tam rád i Honzu Bergera a Jirku Novotného, prostě persony tohoto typu. Dal bych jim prostor, aby trénovali mládež, a slavná osobnost by měla být i u každého mančaftu, protože mladí k takovým lidem vzhlížejí a mají motivaci uspět. Sportovní manažer, sportovní ředitel, personální ředitel, mluvčí klubu, realizační tým - to všechno mají být srdcaři sparťani, kteří s klubem něco zažili," navrhuje Řepka.

V takové Spartě by prý rád figuroval i on sám. "Kdybych si měl vybrat, co bych ve fotbale nejradějii dělal, tak by to byla práce pro kabinu. Říká se tomu sportovní manažer. Už jsem měl možnost si to vyzkoušet v Mostě poté, co jsem skončil v Budějovicích, a vím, že je to něco, co mi jde a co mě hrozně baví," konstatoval bývalý hráč Fiorentiny či West Hamu s tím, že kromě Slavie by ale pracoval pro kohokoli z ligy.

Dočkáme se tedy brzy Řepky v obleku s kravatou, jak vyjednává přestupy a stará se o chod týmu? 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.