Sport (Středa, 19. září 2018 10:47:40)

Co čeká Slavii, když nepustí hráče do reprezentace? Tvrdé sankce!

Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík ostře zkritizoval hodnocení FAČR směrem k reprezentačnímu trenérovi Karlu Jarolímovi. Tvrdíkovi se nelíbí, že Roman Berbr podrobil Jarolíma kritice, ale sám prý nepředstavil žádnou vizi, kam by se měl český fotbal ubírat. Zároveň pohrozil, že by Slavia nemusela uvolnit hráče pro potřeby reprezentace.

Tahle kauza bude mít ještě asi další dohru, protože již tak rozvířené vody okolo národního týmu, který se vzpamatovává z nepovedené kvalifikace na MS v Rusku, rozčeřil ještě víc spor mezi Tvrdíkem a Berbrem. Tvrdík si na svém twitteru ulevil pěkně od plic a dal jasně najevo, že stojí za Jarolímem.

 

 

Na nějakém tom internetovém špičkování by nebylo zase až tak nic hrozného, ale předeseda představenstva pražské Slavie pohrozil, že by na reprezentační srazy nemusel uvolňovat hráče sešívaných.

 

Co by se ale stalo, kdyby Slavia opravdu neuvolnila hráče ze svého kádru pro reprezentační účely?

 

"Jednalo by se o porušení soutěžního řádu a hrozily by jí sankce. Hráči by navíc nesměli nastoupit ještě pět dní po konci reprezentační akce, na kterou byli povoláni. V řádu mimo jiné stojí, že "pokud členský klub odmítne uvolnit hráče, Komise FIFA pro status hráčů bude vyžadovat po FAČR, aby veškerá utkání, kterých se tento hráč účastnil v období, na které byl povolán, kontumovala ve prospěch soupeře" napsala po poledni ČTK.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.