Sport (Čtvrtek, 23. listopadu 2017 4:38:15)

Hříšník Ronaldo si spravil chuť v LM. Na Kypřany stačil (skoro) sám

Zatímco na španělských trávnících ho fanoušci v uplynulých týdnech kvůli disciplinárnímu trestu neviděli, v Lize mistrů Cristiano Ronaldo nastoupit mohl. A bylo to znát. Právě i díky jeho dvěma gólům zvítězil Real Madrid nad Apoelem Nikósie 3:0.

Marco Asensio si chuť na Ligu mistrů zatím musel nechat zajít kvůli zdravotním komplikacím, které si přivodil při holení nohou, jiný ofenzivní fotbalista v sestavě tentokrát nechyběl. Řeč je o Cristianu Ronaldovi, který si v domácí lize a poháru odpykává disciplinární trest. Ten se mu však na Ligu mistrů nevztahuje, a tak proti Apoelu Nikósie na hřišti nechyběl.

A jak je pro Bílý balet důležitý, ukázal už ve dvanácté minutě, kdy si naběhl přesně do míst, kam směřoval míč po přihrávce Garetha Balea, a bez potíží otevřel skóre.

Pět minut po přestávce byla ve prospěch Realu navíc nařízena penalta, míč si vzal opět portugalský útočník a zvýšil na 2:0. Pro Ronalda to byl už dvanáctý gól v posledních šesti utkáních Ligy mistrů.

Poprvé pustil Ronaldo někoho jiného ke slovu po hodině hry, kdy se ve vápně dostal k míči Sergio Ramos a dal Realu už tříbrankový náskok.

Ronaldo si mohl v zápase připsat hattrick, jeho branka z pětaosmdesáté minuty nemohla být uznána kvůli ofsajdovému postavení.