Sport (Úterý, 19. června 2018 8:24:02)

Křetínský vzal krizi Sparty na sebe! Před derby vyzval k jednotě

Fotbalovou Spartu čeká důležitý zbytek podzimu. A tak do dění vstupuje sám šéf klubu Daniel Křetínský. Tan před víkendovým derby se Slavií dokonce sám poslal vzkaz prostřednictvím klubového webu.

Křetínský připouští, že sezona nezačala dobře a neúspěchy bera na svou hlavu. "Věřte, že jedním z nejvíce zklamaných ze všech, jsem já. Na rozdíl od ostatních fanoušků však za dění v klubu nesu přímou odpovědnost, a proto se za neúspěšný start do sezony také všem slušným fanouškům Sparty omlouvám," píše ve svém prohlášení.


Co ho ale mrzí, jsou projevy fanoušků na tribunách a vyzval k odchodu z Letné. "Výroky, které posílají kohokoli "do plynu", nebo vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, na Spartu nepatří. Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili a projevovali tyto nejnižší emoce jinde," píše Daniel Křetínský.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Aug2017/2039476.jpg?2dd6
Šéf klubu obhajuje změny a stále věří, že Sparta se může rychle zvednout a vrátit se do boje o ligový titul. "Četná zranění i nečekané vyřazení z Evropské ligy, to vše vytvořilo tlak na zkoušení různých herních variant obnoveného týmu a zkomplikovalo hledání optimální sestavy. Právě to bylo podle mého názoru hlavní příčinnou našich problémů. Pevně věřím, že kvalita našeho kádru i intenzivní práce celého týmu povede velmi rychle k hernímu i výsledkovému zlepšení," říká.


Nakonec dodal slova o jednotnosti celé sparťanské komunity:. "Jsem přesvědčen, že jediným, kdo nám může v rychlém zlepšování zamezit, jsme my sami. Tedy v případě, že bude Sparta nejednotná a sparťané vzájemně neloajální."
 

Celé prohlášení Daniela Křetínského najdete na webu Sparty.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.