Sport (Úterý, 19. června 2018 8:21:12)

Obrovská pocta! Hejdukův dres s číslem 23 půjde ke stropu

Takové pocty se v NHL dostalo jen Dominiku Haškovi a krásné chvíle teprve čekají Patrika Eliáše. Dres českého hokejisty ale ke stropu své haly vyvěsí i klub Colorado Avalanche. Milan Hejduk si slavnostní okamžik vychutná v sobotu 6. ledna 2018.

Za Avalanche odehrál Milan Hejduk celkem 14 sezon a radoval se i z jednoho Stanley Cupu. V roce 2003 se navíc stal nejlepším střelcem celé ligy a v závěru kariéry nosil i písmeno C na svém dresu. "Milán byl úžasný hráč, skvělý spoluhráč, vítěz a skutečný profesionál v každém smyslu," řekl prezident klubu a generální manažer v jedné osobě Joe Sakic.


"Byl jedním z nejpoctivějších hráčů, se kterými jsem kdy měl tu čest hrát. Byl to tichý vůdce, který šel příkladem. Jeho číslo 23 rozhodně patří pod strop Pepsi Center," dodala bývalá ikona klubu.


Hejduk odehrál všech svých 14 sezon v NHL právě s Avalanche. Svoji kariéru ukončil s 375 góly a 805 body, celkem nastoupil do 1020 zápasů.


Hejdukovo číslo 23 bude šestým vyřazeným dresem po Joe Sakicovi (19), Peterovi Forsbergovi (21), Patrickovi Royovi (33), Adamovi Footemu (52) a Rayovi Bourquemu (77).


"Jsem skutečně poctěn, že budu mít svůj dres vedle těchto skvělých hráčů Avalanche,"
řekl dojatý Hejduk. "Uvědomil jsem si, že jsem tady žil svůj celoživotní sen. A to nejen o tím, že jsem tu vyhrál Stanley Cupu. Jednoduše strávil celou svou kariéru v Coloradu bylo tak zvláštní. Děkuji všem fanouškům Avalanche za podporu a nemohu se dočkat 6. ledna," dodal.


Milan Hejduk tak předstihne ve vyvěšování dresů krajana Patrika Eliáše, jehož číslo 26 půjde ke stropu haly až 24. února 2018.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.