Sport (Úterý, 19. června 2018 8:13:34)

Známý i neznámý Federer: 5 věcí, které jste o něm možná netušili

Roger Federer vyhrál tenisový Wimbledon už poosmé. Nikdo nemá víc. Ve svých 35 letech je jedním z nejznámějších sportovců světa. Ale přesto jsou věci, které jste o něm vůbec nevěděli. Tady pět zajímavostí, které vás jistě zaujmou.

1) Mirka také hrála tenis a potkala Rogera na olympiádě
Mirka Federerová je často vidět na turnajích, kde podporuje svého muže. Svět jí zná spíš jako starostlivou mámu, která už má na krku dvoje dvojčata! Jenže pozor! Rodačka ze slovenských Bojnic byla také hodně dobrou tenistkou.

https://www.youtube.com/embed/ewTfLS7tw9U

Mirka Vavrinecová byla na žebříčku WTA nejvýše na 76. místě a kariéru ukončila ve svých 24 letech kvůli zranění nohy.
Však hrála i olympijský turnaj v roce 2000 v Sydney. Koneckonců právě tam potkala svého budoucího muže.
„Strávili jsme spolu dva týdny, tak jsme navzájem poznali. A v poslední den před odletem jsme se políbili," vyprávěl kdysi Roger Federer. Vzali se po necelých 9 letech, svatbu měli 11. dubna 2009 v Basileji.

2) První dvojčátka byly holky
Rok 2009 byl vůbec pro Rogera hektický. Po svatbě vyhrál Roland Garros i Wimbledon a dva týdny po šestém triumfu v All England Clubu přišla na svět dvojčátka - dcerky Myla Rose a Charlene Riva.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2017/2023192.jpg?d41d

"Byl bych bez nich na turné nešťastný. Mám dobrou mysl, když vím, že se vrátím domů a čekají na mě. je jedno, jestli vyhrajete, nebo prohrajete," vyznal se Federer.

3) Druhá dvojčátka byli kluci
Pak se Roger a Mirka rozhodli, že si k holčičkám pořídí ještě jedno dítě. Chtěli kluka a osud jim nadělil rovnou dva! Téměř pět let poté přišli na svět Leo a Lenny.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2017/2023195.jpg?d41d
Tenisového fenoména obdivují i jeho rivalové. „Jsem stále daleko za ním. Je neuvěřitelné, že hraje stále na tak vysoké úrovni a má čtyři děti. Já jsem nyní pochopil, jaké úsilí je věnovat se jednomu," svěřil se Novak Djokovič v říjnu roku 2014, když se stal také tátou.


Zdá se, že Federerovi mají dvojčata v genech. Porodila je i Rogerova starší sestra Diana, má kluka a holku. A babička z matčiny strany měla také dvojčátka.

4) Rogerův táta hrál pozemní hokej
Kde vzal švýcarský tenista takový talent? Možná toho hodně zdědil po tátovi. Robert Federer sice nebyl tenista, ale hrál na hodně vysoké úrovni pozemní hokej. Se skupinou přátel se odstěhoval do Jižní Afriky, kde se potkal se svou ženou Lynette.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2017/2023202.jpg?d41d
Vzali se v roce 1973 a o šest let později se jim narodila dcera Diana. Roger přišel na svět jako druhý a to 8. srpna 1981.
"Bylo jasné už od útlého věku, že Roger bude nadaným tenistou," vzpomínal táta Robert. "Bylo ale důležité, že mi dali prostor a důvěřovali mým trenérům. Rodiče by měli mít odstup," glosoval později Roger.

5) Budou hrát Federerovy děti tenis?
Vypadá to, že Roger i Mirka, ač jsou tělem i duší tenisté, nechají volbu svým dětem. "Vlastně nevím, jestli půjdou v našich stopách. Vše závisí na tom, jaká bude situace a kde a kdy se usadíme. Myslím si však, že pro děti není důležité, co budou dělat jako to, aby je to bavilo," říká Roger Federer.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Jul2017/2023191.jpg?d41d
Potvrdil tak slova své maminky, která se v memoárech svěřila, že děti nemají být do ničeho nuceny, ale samy mají dát srdce a duši tomu, co objeví, co je zajímá a baví.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.