Sport (Úterý, 19. června 2018 8:11:56)

Není tam někde nějaká dvacka? Ty jsi šíbr, chválil Pelta náměstkyni

Proč policie držela více než měsíc ve vazbě Miroslava Peltu? A jak velkou roli měla náměstkyně ministersva školství Simona Kratochvílová? Na světlo světa se díky reportáži České televize dostaly policejní odposlechy. Z přepisu vyznívá, že šéf českého fotbalu byl opravdu silným hráčem.

Jak se rozdělují miliony? To naznačuje rozhovor mezi někdejším šéfem největšího českého sportu a v podstatě druhou ženou ministerského resortu, který zveřejnila Česká televize
 

Třeba takhle: "Není tam někde nějaká dvacka? Ty Pardubice že vyhodíš? Nemůžeš jim dát jenom deset?“ říká Miroslav Pelta spolupracovnici z "velké čtyřky", která ovládala balík milionů, určených pro český sport.


Kdo kolik dostane? Komu co pošlou? To bylo vlastně jen na nich. „Já jí nachystám seznam akcí, na který se daj politický prachy a daj se před volbama. A z toho můžeme mít taky prachy,“ říká náměstkyně, podle všeho v odkazu na tehdejší šéfku rezortu Kateřinu Valachovou.


Simona Kratochvílová zůstala v rukou policie ještě déle než samotný Pelta, i když jak sama říkala, měla být spíš kladnou hrdinkou.


Kratochvílová: Já vím, ale co když někdo zveřejní ty naše sms. Hele to by mi fakt skončil život...


Pelta: Fakt jo...
Kratochvílová: Fakt, to je hrozná, hrozný.
Pelta: Co by se stalo? Pochopil by tě. Já jo, já bych z toho vybruslil.
Kratochvílová: Já bych z toho nevybruslila. Počkej, já bych to neměla nejhorší doma, já bych to měla před všema lidma s kterýma 20 let dělám. Já su Mirek Dušín chapáše. Já si to neumím představit, to by bylo hrozný.


Jak vidno, nevybruslil ani jeden z nich. Ač si byli chvíli hodně jistí v kramflecích:

Kratochvílová: Hele, víš co, mám hrozně dobrej pocit. Já ti to chci říct, že my jsme fakt dobrá čtverka s těma dvěma.
Pelta: Jo, tak v tom umíme jezdit. Hele Mireček je velkej Mireček, takovej, že ani ten Sobotka neví, kdy ho potřebuje. Někdy jo, někdy ne. Má ho rád, spíš né, než jo. Karel je zase miláček Sobotky, ten to vyvažuje všechno a já jsem ulice.
Kratochvílová: A já...
Pelta: A já jsem šéf největšího sportu a tím zároveň jako, a ty jsi šíbr.
Kratochvílová: Já jsem Mirek Dušín.
Pelta: Ty jsi šíbr. Ty jsi vychcaná, já to na tobě vidím. Nemyslím to, tobě nikdo nevěří, že jsi neutržená.
Kratochvílová: Cože jsu?
Pelta: Neutržená, ty už víš, kudy běží zajíc. Ty jsi bystrá, jsi rychlá...


Vědět "kudy běží zajíc", věděl už i Ivan Horník, který se stal nechvalně známou osobností dávné korupční kauzy v českém fotbalu. Vedlejší roli tehdy hrál "velkej Čáp" jak se říkalo právě Miroslavu Peltovi. Tomu se podařilo přerůst fotbal a začal ovlivňovat i rozdělování peněz na vyšších místech. Ale už také skončil...

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.