Sport (Úterý, 22. srpna 2017 5:22:27)

Evropská liga: Brabcův Genk končí. V Turecku rozhodly penalty!

V dnešních utkáních čtvrtfinále Evropské ligy se na třech stadionech ze čtyř prodlužovalo. V Genku skončil zápas se Celtou Vigo remízou 1:1, ale po prvním zápase, ve kterém prohrál tým s Jakubem Brabcem 2:3, už do dalšího průběhu soutěže nezasáhne. Manchester United se o postup pral s Anderlechtem a musel se obejít bez Zlatana Ibrahimoviče, který se na konci základní hrací doby zranil. Přesto Angličané po krásné individuální akci Rashforda postupují.

Besiktas – Lyon 2:2 (celkově 3:4)

Lyon na domácím hřišti turecký celek porazil 2:1. Až do 58. minuty držel na stadionu v Istanbulu naději na postup, kdy byl stav odvetného utkání vyrovnaný 1:1. Turkům však vykřesal naději svou druhou brankou v zápase Brazilec Anderson Talisca. Rozhodly až penalty. V sedmé sérii pokutových kopů se neprosadili střelci ani z jednoho celku. V osmé sérii se pak mýlil jen Matej Mitrović z Besiktas, ale kapitán Lyonu Maxime Gonalons už byl přesný a poslal svůj tým do semifinále.

Genk – Celta Vigo 1:1 (celkově 3:4)

V jediném dnešním zápase se rozhodlo v základní hrací době. Španělům stačila remíza 1:1 k tomu, aby po prvním utkání, které vyhráli 3:2, postoupili do další fáze soutěže. Jediný Čech, který do zápasu zasáhl, byl na straně Genku obránce Jakub Brabec, který však v 81. minutě střídal a s jeho spoluhráči se mohl zároveň s letošním ročníkem Evropské ligy rozloučit.

Manchester United – Anderlecht 2:1 (celkově 3:2)

V Belgii sledovali diváci remízu 1:1, ale v Anglii už odborníci věřili Manchesteru, který byl papírově jasným favoritem. Ale i na Old Trafford to bylo deja vu, protože i tentokrát se po 90 minutách rozcházely oba týmy za stavu 1:1. Do prodloužení však United museli jít bez Zlatana Ibrahimoviče, které se krátce před koncem základní hrací doby zranil. Nakonec hezkou individuální akcí rozhodl o postupu Manchesteru Rashford.

Schalke – Ajax 3:2 (celkově 3:4)

Největší charakter dnes ukázalo Schalke, které muselo smazat náskok Ajaxu 2:0 a to se svěřencům Markuse Weinzierla povedlo. Po základní hrací době vedli Němci 2:0 a také si vynutili prodloužení. Schalke, jmenovitě Daniel Caligiuri vstřelil branku na 3:0 a nasměřoval svůj tým blíže k postupu. Jenže Ajax dokázal i po vyloučení Veltmana, jenž obdržel červenou kartu, ještě dvakrát skórovat. Ve 111. minutě se to povedlo Viergeverovi, o devět minut později rozhodl o postupu Ajaxu Amin Younes.