Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:49:35)

VIDEO: Barcelonu povede muž, kterého Mourinho píchl do oka

Barcelona už zná jméno muže, který ji povede v nové sezoně. Bude jím dosavadní asistent Tito Vilanova, který se do hledáčku médií dostal i kvůli tomu, že ho trenér rivala z Realu Madrid Mourinho píchl do oka.

Katalánský velkoklub na tiskové konferenci nejprve oficiálně oznámil konec kouče Josepa Guardioly, pak přidal i jméno jeho následovníka.
 

Guardiola vysvětlil, co ho vedlo ke konci na lavičce katalánského celku. "Tlak v Barceloně je obrovský. Myslel jsem, že ty čtyři roky jsou věčnost, už nemám žádnou energii. Teď si musím hlavně odpočinout," prohlásil úspěšný trenér.
 

ČTETE TAKÉ:
Končím! Oznámil kouč Guardiola a po sezoně opustí hvězdnou Barcelonu
 

Prezident Barcelony Sandro Rosell jednačtyřicetiletému kouči poděkoval za odvedenou práci, sportovní ředitel klubu Andoni Zubizarreta poté trochu nečekaně oznámil i jeho nástupce. Toho Barcelona vybrala ze svých zdrojů. Původně se sice hovořilo o tom, že místo na lavičce zaujme Argentinec Marcelo Bielsa, kouč Athletika Bilbao, ale Guardiolu nakonec nahradí jeho dosavadní asistent Francesc "Tito" Vilanova.
 

Bývalý záložník, který hrál na přelomu osmdesátých a devadesátých let za barcelonské "béčko", působí v katalánské metropoli jako asistent od roku 2007. "Je pro nás tou pravou osobností, má správné myšlenky a zapadá do image klubu," řekl Zubizarreta na adresu Vilanovy.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.