Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 8:53:31)

Končím! Oznámil kouč Guardiola a po sezoně opustí hvězdnou Barcelonu

Španělský fotbalový trenér Josep Guardiola odejde po skončení aktuální sezony po čtyřech letech z katalánského celku FC Barcelona, kde mu v červnu vyprší smlouva.

Jednačtyřicetiletý Guardiola se ve čtvrtek sešel s prezidentem Barcelony Sandro Rosellem a na tříhodinové schůzce se dohodli, že smlouvu, která úspěšnému kouči končí letos v červnu, už obě strany neprodlouží.
 

Guardiola přišel do Barcelony jako trenér v roce 2008 a získal s týmem celkem třináct trofejí. Poslední dny ale nebyly pro Guardiolu a celý klub úspěšné. Barcelona prohrála v sobotu v lize s Realem Madrid 1:2 a možnost získat titul se jí vzdálil. V úterý pak remizovala v odvetě semifinále Ligy mistrů s Chelsea 2:2 a po porážce 0:1 v prvním duelu ze soutěže vypadla. Guardiola by mohl být podle britských médií novým koučem reprezentace Anglie.
 

V Barceloně už mají zřejmě také jasno, kdo v létě Guardiolu nahradí. Měl by to být současný kouč Bilbaa Marcelo Bielsa, který si s baskickým klubem zahraje ve finále Evropské ligy. Zkušený šestapadesátiletý kouč je podle všeho hlavním kandidátem na očekávaný uvolněný post. Bielsa už v Barceloně trénoval v roce 1998, ovšem tehdy vedl konkurenční Espaňol.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.