Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 8:44:42)

Sparta boj o titul nevzdává. Olomouc musíme porazit, říká kouč Hašek

Fotbalisté Sparty Praha se ještě nevzdali šance získat ligový mistrovský titul, v pátečním domácím zápase ale musí za každou cenu porazit Sigmu Olomouc. Pokud by získali tři body hosté, definitivně by slavili záchranu.

Sparta a Olomouc změří síly v následujících šesti dnech hned dvakrát - v pátek v rámci 27. kola Gambrinus ligy a ve středu svedou v Plzni boj o to, kdo získá trofej pro vítěze Poháru České pošty. "V obou utkáních nám jde o hodně, dá se říct, že o všechno," říká na webu Sparty její první trenér Martin Hašek.
 

Letenští se po dvou bodových ztrátách doma s Teplicemi a v Mladé Boleslavi vydali na předzápasové soustředění. "Jsme tu celý tým pohromadě, navíc v krásném prostředí kousek za Prahou," uvedl Hašek. "Ve čtvrtek dopoledne hráči sledovali video, u nějž jsme jim předávali konkrétní informace o soupeři. Poté jsme s nimi absolvovali obecnější individuální pohovory, odpoledne nás pak čeká klasický předzápasový trénink," dodal kouč Sparty.
 

Olomouc vyrazí k pátečnímu zápasu na Letné vlakem společnosti RegioJet. Souprava vyrazí z Olomouce v 9.58, v Praze na hlavním nádraží bude ve 12.31. "Už se těším. Naposledy jsem jel na Spartu v sedmdesátém roce Ostravanem, pak jsem do Prahy jezdíval vlakem často, na zkoušky. Ale je to už dlouho, dvaatřicet let," řekl trenér Sigmy Petr Uličný. Šetřit v ligovém utkání nikoho nebude, hosté nastoupí v nejsilnějším možném složení.
 

"Na utkání se těšíme, po výhře nad Bohemians musí být psychika určitě na naší straně. Sparta musí vyhrát, aby měla nějakou šanci na titul. My tam jedeme kompletní, v zápasech venku jsme, vyjma Teplic, podávali dobré výkony. Chtěli bychom tam uhrát bodový výsledek, nic zkoušet ani šetřit před finále nebudeme. Jednoznačně budeme hrát na sto procent, s ničím kalkulovat nebudeme," podotkl Uličný. "Pořád ještě nejsme zachránění, i když jsme udělali obrovský krok," poznamenal. Případný tříbodový zisk by však Hanáky definitivně udržel v nejvyšší soutěži.
 

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc
(Pátek 27. dubna, 20.15, Nova Sport)

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.