Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:01:07)

NY Rangers a New Jersey postupují, zvládli sedmé zápasy

Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli v sérii s Ottawou sedmý zápas 2:1 a postoupili tak jako nejlepší tým Východní konference do 2. kola play off, New Jersey vyhrálo nad Floridou sedmý zápas 3:2 ve druhém prodloužení.

Dvaadvacetiletý kanadský útočník Adam Henrique zažívá průlomovou sezonu. Po loňském jednom utkání v základní části NHL letos nastoupil už do 74 zápasů a zaznamenal 51 bod (16+35).

Henrique letos poprvé hraje o Stanleyův pohár a v rozhodujícím sedmém utkání proti Floridě vstřelil svůj první gól v play off a ve druhém prodloužení rozhodujícího duelu navíc přidal v 84. minutě i druhý gól v zápase. Po zásluze byl vyhlášen první hvězdou utkání, druhou hvězdou byl zvolen zkušený gólman New Jersey Martin Brodeur, který v utkání pochytal 43 ze 45 střel Floridy.

V semifinále Východní konference se New Jersey střetne s Jágrovou Philadelphií. Naopak Tomáš Fleischmann, útočník Floridy, je volný pro mistrovství světa.

Tradičně defenzivní silou zvládl sedmý duel také nejlepší celek Východní konference - tým New York Rangers. O výhře 2:1 nad Ottawou rozhodli ve druhé třetině góly sjíždějící obránci Marc Staal a Dan Girardi. Ottawě se podařilo v přesilové hře snížit, ale to bylo vše. New York Rangers vytvoří druhou semifinálovou dvojici Východní konference s Washingtonem.

NHL - 1. kolo play-off - výsledky z noci na pátek

Východní konference

New York Rangers - Ottawa Senators 2:1
(0:0, 2:1, 0:0) - konečný stav série 4:3, postupuje NY Rangers.
Branky: 25. M. Staal, 30. Girardi - 32. Alfredsson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18 200.
Brankáři: Lundqvist - C. Anderson.
Čeští hráči: FILIP KUBA (OTT): odehraný čas 22:43, plus/minus -1, 2 trestné minuty, 3 střely, MILAN MICHÁLEK (OTT): odehraný čas 21:13, plus/minus -1, 6 střel.

Florida Panthers - New Jersey Devils 2:3 po 2. prodloužení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1) - konečný stav série 3:4, postupuje New Jersey.
Branky: 46. Weiss, 57. Goc - 2. a 84. Henrique, 30. S. Gionta. Střely na branku: 45:36. Diváci: 19 313.
Brankáři: Theodore - M. Brodeur.
Čeští hráči: TOMÁŠ FLEISCHMANN (FLA): odehraný čas 20:53, plus/minus -1, 3 střely - MAREK ŽIDLICKÝ (NJD): odehraný čas 35:58, plus/minus +1, 2 trestné minuty, 6 střel, PETR SÝKORA (NJD): odehraný čas 16:45, plus/minus 0, 1 střela, PATRIK ELIÁŠ: odehraný čas 24:59, plus/minus 0, 5 střel.

Dvojice pro 2. kolo play off:

Východní koference: New York Rangers - Washington Capitals, Philadelphia Flyers - New Jersey Devils.
Západní konference: St. Louis Blues - Los Angeles Kings, Phoenix Coyotes - Nashville Predators.