Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:37:10)

Hokejisté měli radost z přesilovek a chválili gólmana Štěpánka

Čeští hokejisté zvládli ve čtvrtek úspěšně vstup do turnaje KAJOTbet Hockey Games v Brně, kde porazili Švédsko 5:3 i díky třem využitým přesilovkám. Hráči si po vítězství velmi cenili skalpu neoblíbeného protivníka.

Domácím úvod zápasu nevyšel a mohli být rádi, že prohrávali v první třetině pouze o jednu branku. Švédové měli místy velký tlak. Svěřence kouče Aloise Hadamczika vysvobodila trefa obránce Ondřeje Němce těsně před první přestávkou.
 

"Začali jsme bojácně. Švédové nás zatlačili a my jsme dělali chyby. Ve druhé třetině jsme soupeře přehráli, potom jsme bohužel dostali dva góly v jedné minutě, což nás srazilo, ale hodně nám pomohl gól na začátku poslední části," připomněl asistent trenéra Josef Paleček zásah kapitána Tomáše Plekance osm sekund po začátku třetí dvacetiminutovky.
 

"Potom jsme to odehráli s přehledem. Výborně chytal gólman. Bylo to velice dobré a bojovné utkání. Diváci vytvořili ohromnou kulisu, což zápasu prospělo. Bylo to hodně podobné čtvrfinále," poznamenal spokojený Paleček.
 

Brankáře Štěpánka pochválil také útočník Aleš Hemský, který se objevil v národním týmu po čtyřech letech a zvyká si na větší kluziště.
 

"Jakmile propadnete v útočné třetině, nadřete se zpátky, ale na první zápas to nebylo tak hrozné. Na začátku jsme byli trošku nervózní. Hrajeme doma, máme hodně nových kluků. Potom jsme se trošku uklidnili a gólman nám dal šanci vyhrát zápas," poznamenal mistr světa z roku 2005.
 

Plekanec odehrál proti Švédsku povedený zápas
 

Vítěznou trefu si připsal vůdce českého mužstva Tomáš Plekanec, jemuž pomohl tečí do vlastní sítě švédský bek Kronwall. Domácí kapitán přebral kotouč od Jakuba Nakládal v postavení mimo hru, ale sudí si toho nevšimli, a mohl tak pokračovat v akci.
 

Útočník Montrealu hledal najíždějícího Tlustého, který díky Kronwallovi už nemusel zakončovat. "Bylo to těsné. Nevěděl jsem, že šlo o ofsajd. Zkoušel jsem nahrát na zadní tyčku, nebo aby si to srazili a jsem rád, že jsem měl štěstí," usmíval se Plekanec.
 

Ještě předtím zazářil ve 24. minutě, v níž z pozice levého beka našel parádním pasem u tyčky Jiří Tlustého a v přesilovce jej vybídl k premiérové reprezentační trefě.
 

"Vyplynulo to ze hry, ani nevím, jak jsem se ocitl nahoře. Jirka to potom parádně zpracoval a zakončil. Přesilovky jsme dělali, ale moc nám v tréninku nešly," přiznal český forvard. "Pro naše sebevědomí je dobře, že nám hra v početní výhodě vyšla," dodal.
 

Hodně unaveně vypadal po vítězném duelu brankář Jakub Štěpánek. Připsal si 34 úspěšných zákroků. Nadřel se především v závěru druhé třetiny. "V hale bylo strašné horko. Trošku jsem si zachytal. Samozřejmě bych chtěl dostat méně gólů, ale vyhráli jsme, což je nejdůležitější," oddechoval Štěpánek.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Utkání nedohrál útočník Jan Kovář, který musel po zásahu kotoučem do hlavy jít během úvodní části na šití. Kouč Hadamczik místo něj poslal na led Petra Koukala. "Kovář měl natržené ucho. Existuje pravidlo, že kdyby nenastoupil Koukal, tak se po ošetření mohl vrátit do hry. Ale Koukal naskočil na led, takže už nemohl dál hrát," objasnil Paleček.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.