Sport (Čtvrtek, 6. srpna 2020 8:37:18)

Hokejisté Chomutova si zahrají extraligu. V baráži udolali Boleslav

Hokejisté Chomutova vyhráli v rozhodujícím sedmém utkání extraligové baráže na ledě Mladé Boleslavi 4:2 a postupují do nejvyšší hokejové soutěže. Mezi tuzemskou špičku se Chomutov vrací po 38 letech.

Do rozhodujícího zápasu vstoupili lépe domácí, když Mikulík přejel modrou čáru, nastřelil puk na chomutovského brankáře Řehoře a tomu proklouzla střela mezi betony do sítě.

Domácí po 171 sekundách vedli. Rychlý gól však chomutovské Piráty nezaskočil, o necelé dvě minuty později podobně lacino prostřelil domácího Hübla hostující útočník Endál.

Chomutov se navíc ještě v první třetině dostal do klíčového vedení. V 11. minutě v přesilové hře Hruška křížnou přihrávkou našel obránce Havíře a ten z první trefil do branky. Ve druhé třetině zvýšil vedení hostů zkušený kanonýr David Hruška a na začátku druhé třetiny po 11 sekundách využil přesilovku hostů Diviš. Za stavu 4:1 mířil Chomutov nezadržitelně do extraligy.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

To se nakonec Severočechům podařilo, i když deset minut před koncem ještě snížil domácí Baldwin. Mladá Boleslav už čtvrtou baráž za sebou nezvládla a nejvyšší soutěže neudržela, přestože před sezonou získala zvučné posily Davida Výborného a Jaroslava Balaštíka. Chomutov se vrací do nejvyšší soutěže po 38 letech, naposledy hrál první československou ligu v sezoně 1973/74.

Tipsport extraliga ledního hokeje, baráž:

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1), konečný stav série: 3:4, do extraligy postupuje Chomutov.
Branky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) - 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žabka (Mladá Boleslav) na 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4110.

Sestavy:

BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Lenc, Jiránek, Tomas. Trenéři: Petr Novák a Vladimír Hiadlovský.
Piráti Chomutov: Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek, Bartejs - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Endál, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Gajovský, Diviš, F. Seman. Trenéři: Jiří Doležal, Leo Gudas.