Sport (Úterý, 16. července 2019 4:28:43)

Hokejová reprezentace se sešla na Vysočině

Česká hokejová reprezentace zahájila závěrečné soustředění před mistrovstvím světa v Kanadě. Na jeho první části, která se až do čtvrtka bude odehrávat v Havlíčkově Brodě, se ale sešel tým, jehož členové nemají příliš šancí do Kanady odletět.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Nov2007/16383-web-010b6f.jpg?d41d

Hadamczik testuje nové tváře 

"Je to dáno termíny extraligy, někteří hráči ještě plní klubové povinnosti," řekl trenér Alois Hadamczik. "Mám představu o tom, kdo pojede na mistroství, pro tyto kluky je to především šance do budoucna a nová zkušenost. Trenér totiž do Havlíčkova Brodu povolal hned několik úplných nováčků. Mezi nimi je i brankář Vladislav Koutský. Ten letošní sezonu odchytal z větší části v prvoligovém Hradci Králové. "Možná jsem rarita, možná jsem první, kdo z téhle soutěže dostal šanci. Beru to jako zkušenost," říká gólman, který ví, že v národním týmu figuruje pouze dočasně. Na světový šampionát totiž Hadamczik počítá s dvojici Vokoun, Hnilička a v záloze má další brankáře, kteří ještě hrají ve svých klubech.

Roli matadora tak v současném reprezentačním výběru hraje obránce Petr Čáslava, momentálně jeden z nejzkušenějších hráčů výběru. "Tak to neberu, ještě se tu protočí hodně hráčů," tvrdí.

Aktuální výběr reprezentantů vyzkouší už ve středu a ve čtvrtek ve dvou přípravných zápasech v Třebíči a Havlíčkově Brodě celek Běloruska, další dva přípravné zápasy sehrají Češi ve Švýcarsku. Poté už je na programu turnaj Euro Hockey Tour v Liberci a odlet týmu do Kanady, kde 2. května startuje mistrovství světa.

Kdo v Havlíčkově Brodě trénoval?

Brankáři: Kopřiva, Koutský

Obránci: Kutlák, Černošek, Hrabal, Čáslava, Mojžíš, Benák, Kundrátek

Útočníci: Rosa, Straka, Kohn - Pivko, Koukal, Rachůnek - Jánský, Cetkovský, Krenželok - Netík, Kubiš

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.