Sport (Čtvrtek, 12. prosince 2019 15:37:18)

Slovák Weiss pečetil výhru City v Carling Cupu

Manchester City vyřadil Arsenal, Chelsea překvapivě vypadla s Blackburnem.

Mladý slovenský záložní Vladimír Weiss vstřelil první gól a A tým Manchesteru City. A syn kouče slovenské reprezentace se může z trefy radovat dvojnásob, neb byla do sítě slavného Arsenalu. Ten nakonec s Citizens prohrál 0:3. Celý zápas odehrál Tomáš Rosický, který se výrazně podílel na prvním inkasovaném gólu, když před svým vápnem lehkovážně přišel o míč.

Kouč londýnského celku Arséne Wenger tradičně postavil v poháru mužstvo plné mladíků a tentokrát se mu to nevyplatilo. Po bezbrankovém prvním poločase poslal domácí tým do vedení Argentinec Tévez, jenž u postranní čáry obral o míč právě Tomáše Rosického, prošel pokutovým územím až před branku a otevřel skóre. Na 2:0 zvýšil Wright-Phillips, kterého poté vystřídal Weiss a minutu před koncem zakončil Bellamyho průnik střelou pod břevno právě
slovenský mladík.

Manchester City se probojoval mezi nejlepší čtveřici v domácí pohárové soutěži poprvé od roku 1981. V lednovém semifinále čeká svěřence Marka Hughese derby s obhájcem trofeje Manchesterem United.

Hilário Chelsea moc nepodržel

V brance Chelsea dostal na hřišti Blackburnu šanci Portugalec Hilário, jenž v normální hrací době inkasoval dvakrát. Za stavu 2:2 se prodlužovalo a na penaltu domácího McCarthyho z 93. minuty odpověděl v posledních sekundách Ferreira. Loterii pokutových kopů zvládl lépe Blackburn a v semifinále vyzve Aston Villu.

Blackburn - Chelsea 3:3 po prodl. (1:0, 2:2), na penalty 4:3

Branky: 9. Kalinič, 64. Emerton, 93. McCarthy z pen. - 48. Drogba, 52. Kalou, 120+2. Ferreira.
Gólman Petr Čech se tentokrát v dresu Chelsea neobjevil a nebyl ani na lavičce náhradníků, zápas odchytal jeho náhradník Hilário.

Manchester City - Arsenal 3:0 (0:0)
Branky: 50. Tevez, 69. Wright-Phillips, 89. Weiss.
Český záložník Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě Arsenalu a na hřišti vydržel celých 90 minut.