Sport (Čtvrtek, 2. července 2020 7:43:23)

Marek Suchý: Jsem na výkon Slavie hrdý

Fotbalisté Slavie i přes množství vyložených šancí remizovali s italským Janovem 0:0. Přesto byl kapitán mužstva, který odchází do Spartaku Moskva, hrou svého týmu potěšen.

Kapitán Slavie Marek Suchý, teprve jednadvacetiletý lídr úřadujícího fotbalového mistra ČR, odehrál ve středu večer v červenobílém dresu v utkání Evropské ligy proti FC Janov poslední zápas před odchodem na hostování do Spartaku Moskva. A patřil k nejlepším hráčům na hřišti.


Suchý: Remíza neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti


"Vůbec nechci mluvit o rozhodčích a jejich posouzeních situací, v nichž jsme dali dva góly a sudí je neuznali. Jsem rád, že jsme podali dobrý výkon a naši fanoušci ho ocenili. Chtěl jsem se s nimi loučit vítězstvím a remíza 0:0 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Já jsem hrdý na to, jaký výkon Slavia podala. Užil jsem si to," prohlásil ve středu večer Marek Suchý, vicemistr světa do 20 let ze šampionátu v roce 2007 v Kanadě.Dvacetiletý debutant Štěpán Koreš, který v 71. minutě nastoupil k prvnímu soutěžnímu zápasu za A mužstvo Slavie, mohl zažít velký okamžik slávy. Byl na hřišti sotva minutu a brankář FC Janov Alessio Scarpi ho vychytal ve vyložené šanci. "Už ta nominace a zařazení na soupisku Evropské ligy pro mě hodně znamenaly. Ani jsem nečekal, že se dostanu na hřiště, bylo to velmi vzrušující. Snažil jsem se ránu z centru Petera Grajciara dobře umístit, ale ten brankář je velmi zkušený. Naši fanoušci byli naprosto skvělí, hnali nás dopředu. Moc mě mrzí, že jsme nevyhráli, dneska jsme na to měli," konstatoval mladý záložník.


Vlčka Janov zklamal


Nejzkušenější hráč Slavie Stanislav Vlček byl po zápase velmi zklamaný. Německý rozhodčí Kircher mu neuznal regulérní gól a přispěl k tomu, že zápas nevyzněl ve prospěch Slavie i výsledkově, ale jen opticky. "Mrzí mě, že takhle v eropských pohárech zase končíme. Odehráli jsme dva dobré zápasy s Valencií, teď další s FC Janov. Kdybychom vyhráli, tak bychom k poslednímu duelu do Lille jeli s větší nadějí na postup. Čekal jsem, že Janov toho předvede víc. Přehrávali jsme ho, skoro k ničemu jsme ho nepustili, dali jsme mu dva góly, které nebyly uznané. Takže je z toho dobrý pocit, ale jinak nic víc," prohlásil Stanislav Vlček.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.