Sport (Čtvrtek, 12. prosince 2019 15:36:14)

NHL: Češi neskórovali, Florida porazila Colorado

I bez zraněného Tomáše Vokouna dokázali Panteři porazit soka ze Západní divize. Boston si poradil s Tampou Bay.

Hokejisté Floridy bez zraněného Tomáše Vokouna v brance,  jemuž spoluhráč Keith Ballard v pondělním duelu rozsekl hokejkou hlavu, porazili na samostatné nájezdy Colorado 6:5 a ukončili tak sérii pěti zápasů bez vítězství. Největší zásluhu na triumfu Panthers měl střelec tří branek a jediný úspěšný exekutor trestného střílení Stephen Weiss.

Ballard zranil dalšího gólmana

Florida přitom ztratila výhru v normální hrací době v samém závěru utkání, když se v poslední minutě duelu prosadili hostující T. J. Galiardi a Matt Duchene a poslali tak zápas do prodloužení. Druhý jmenovaný zaznamenal celkem dvě branky a letos jich má na kontě už osm.

Podívejte se jak Ballard udeřil holí Vokouna:

Scott Clemmensen, který v brance Panterů zaskočil za Vokouna, pochytal 29 střel soupeře. Český gólman se stále vzpamatovává z výše zmíněného zásahu hokejkou.

Obránce Floridy Ballard se v noci na čtvrtek zapletl do dalšího incidentu, tentokrát s gólmanem soupeře. V poslední minutě prodloužení najel do Craiga Andersona v brance Colorada tak důrazně, že se gólman udeřil hlavou o konstrukci své svatyně.

Ballard ale prý vše udělal neúmyslně. "Jel na branku, ztratil balanc, nebo ho možná někdo i atakoval. Narazil do něho, ale neudělal to schválně. Nemohl už zastavit," zastal se spoluhráče kapitán Bryan McCabe.

Weiss: Je to super pocit

Zraněného Andersona tak musel nahradit slovenský lapač střel Peter Budaj. Ten úspěšně čelil prvním čtyřem nájezdům, když při prvních dvou ani nemusel zasahovat, protože střely šly mimo branku. V páté sérii se však rozjel Weiss a přesnou ranou švihem zakončil svůj velkolepý večer. "Dát tři góly a pak ještě vítězný nájezd je super pocit. Zvlášť, když Anderson je vynikající gólman a není snadné ho překonat," řekl Weiss.

V duelu si připsal asistenci český útočník v barvách Floridy Rostislav Olesz. Ten pak podobně jako jeho spoluhráč Michael Frolík neproměnil samostatný nájezd. "Důležité je, že jsme konečně vybojovali vítězství, a je jedno jak," řekl Vokounův náhradník Clemmensen.

Minnesota jede

Hokejisté Minnesoty bodovali už v pátém utkání v řadě, když porazili v prodloužení Nashville 5:4. Rozhodující branku zápasu si v 62. minutě připsal Andrew Ebbett. Guillauma Latendresseho, který se v divoké první třetině, kdy padlo pět branek, postaral o dvě trefy Wild, vychytal v prodloužení ve dvou velkých příležitostech brankář Predators Pekka Rinne. Poté se ujal slova Ebbett a pěkným beckhandem vsítil svůj třetí gól v sezoně.

Do statistiky utkání se zapsali také tři Češi. Martin Havlát nahrával v 15. minutě na druhý gól Minnesoty, obránce Marek Židlický pak pomohl v 54. minutě srovnat skóre duelu Mikku Koivovi. V řadách Nashvillu si jednu asistenci připsal útočník Martin Erat.

Savard prodloužil a hned skóroval

Velkého milníku dosáhl v utkání Bostonu Bruins s Tampou Bay domácí forvard Marc Savard, když vsítil svůj dvoustý gól v NHL a pomohl tak svému týmu k vítězství 4:1. Ten krátce před utkáním podepsal nový sedmiletý kontrakt.

"Nová smlouva a hned takový milník... Takové věci prostě člověk nevymyslí. To píše sám život," uvedl trenér Claude Julien. "Klub na mě hodně spoléhá a to by mělo pozitivní vliv na každého hráče. Cítil jsem se opravdu dobře," uvedl Savard.

Hlavní zásluhu na vítězství ale měli Marco Sturm, který vstřelil dva góly, a Mark Recchi, jenž si připsal tři asistence. Brankář Tim Thomas zneškodnil 39 z 40 střel.

Duel Brodeur - Luongo vyzněl pro brankáře Vancouveru

Velký souboj gólmanů sliboval duel New Jersey s Vancouverem, v němž se proti sobě postavili dva možná nejlepší brankáři současné NHL Martin Brodeur a Roberto Luongo. Přesto se nakonec diváci dočkali sedmi gólů, když hostující Canucks zvítězili 5:2.

"Jsem si jist, že některé góly by oba brankáři nejlépe vzali zpět, protože je mohli chytit. Ale v našem případě jsme získali to, co jsme chtěli," konstatoval trenér Vancouveru Alain Vigneault. "Chtěli jsme do utkání pořádně vletět a střílet ze všech pozic, což se nám na začátku podařilo," dodal.

Boston - Tampa Bay 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 9. Savard (Morris, Chára), 15. Bergeron (Chára, Recchi), 34. Sturm (Recchi, Bergeron), 37. Sturm (Bergeron, Recchi) - 42. Halpern (Downie, Malone). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:40. Diváci: 16 553 (TD Garden). Hvězdy utkání: 1. Sturm, 2. Bergeron, 3. Recchi (všichni BOS).

New Jersey - Vancouver 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)
Branky: 17. Bergfors (A. Greene, C. White), 20. Zajac (Langenbrunner) - 7. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 11. S. Salo (Edler, H. Sedin), 13. D. Sedin (Burrows, Edler), 42. Edler (Kesler, Samuelsson), 46. Hansen (Bieksa). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 29:26. Diváci: 13 586 (Prudential Center). Hvězdy utkání: 1. D. Sedin, 2. Edler, 3. H. Sedin (všichni VAN).

Florida - Colorado 6:5 po sam. nájezdech (2:0, 2:2, 1:3 – 0:0)
Branky: 17. Weiss (Reinprecht, McCabe), 19. Weiss (Seidenberg, McCabe), 29. Weiss (Horton, Reinprecht), 37. Horton (Reinprecht, Ballard), 48. D. Moore (OLESZ, Kulikov) - 26. C. Stewart (Duchene, Wilson), 32. Duchene (C. Stewart, P. Stastny), 45. P. Stastny (C. Stewart, Hannan), 60. Duchene (P. Stastny, Galiardi), 60. Galiardi (P. Stastny, Quincey). Vyloučení: 8:9, navíc Allen na 5 min. - C. Stewart na 5 min. a 10 min. Využití: 3:1. Střely na branku: 44:34. Diváci: 12 403 (BankAtlantic Center). Hvězdy utkání: 1. Weiss, 2. Horton (oba FLA), 3. Duchene (COL).

Minnesota - Nashville 5:4 po prodl. (3:2, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 11. Miettinen (A. Brunette, M. Koivu), 15. Clutterbuck (Brodziak, HAVLÁT), 18. Latendresse (Brodziak), 54. M. Koivu (Brunette, ŽIDLICKÝ), 62. Ebbett (Latendresse, Zanon) - 8. Goc (ERAT, S. Sullivan), 17. Arnott (Dumont, S. Sullivan), 29. S. Sullivan (Klein, Arnott), 44. Arnott (Dumont, S. Sullivan). Vyloučení: 2:2, navíc Boogaard - Belak oba na 5 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18 071 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. Ebbett (MIN), 2. Arnott (NSH), 3. Brunette (MIN).