Sport (Středa, 11. prosince 2019 2:17:02)

KHL: Dvougólový Irgl pomohl k výhře Jaroslavli

Dařilo se i dalším zástupcům české hokejové školy. K výhře Atlantu Mytišči nad Petrohradem pomohl gólem a nahrávkou Novotný, jednou asistoval i Bulis.

Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl porazili na domácím ledě Dinamo Minsk jasně 4:1. Největší zásluhu na jejich vítězství měl český útočník Zbyněk Irgl, který si v duelu připsal tři body za dva góly a jednu asistenci.

Hosté sice šli jako první v úvodním dějství do vedení, bylo to ale naposledy v utkání. Ve 26. minutě totiž srovnal Irgl na 1:1 a o minutu později přidal druhou branku Jaroslavle Galimov. Ve třetí třetině se pak po přihrávce českého útočníka prosadil Michnov a v 59. minutě pečetil skóre znovu Irgl. Přihrávku na čtvrtý gól si připsal Josef Vašíček.

Češi pomohli k výhře Mytišči

Dařilo se i Čechům v barvách Atlantu Mytišči, který triumfoval v prodloužení nad silným Petrohradem 2:1. Vše podstatné se přitom událo v závěru utkání. Ve 43. minutě otevřel skóre hostující Gorovikov a přiblížil tak Petrohrad tříbodovému zisku. Jenže deset minut před koncem normální hrací doby srovnal na 1:1 Jiří Novotný a poslal zápas do prodloužení. V něm se po 38 vteřinách střelecky prosadil Mozjakin, jehož rozhodující trefu vypracovali Novotný s Janem Bulisem.