Sport (Pondělí, 13. července 2020 11:06:25)

Sparta chce v Eindhovenu minimálně remízu

Zvýšit postupové naděje – to je hlavní cíl pražské Sparty ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti nizozemskému soupeři.

Jarní boje Evropské ligy má Sparta na dosah ruky. Postup v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži může slavit už ve čtvrtek v Eindhovenu, kde se utká s tamním PSV. Pokud Sparta vyhraje a Kodaň doma neporazí Kluž, přežijí Pražané evropskou zimu. K postupu ze skupiny ale českému vicemistrovi stačí i ve zbývajících dvou zápasech dvakrát remizovat, nebo porazit v posledním domácím zápase Kodaň.


Chovanec: PSV je jednoznačným favoritem


V Nizozemském království ale družinu Jozefa Chovance nečeká lehký úkol. Sparta sice v domácím zápase Eindhoven herně přehrála, ale duel nakonec skončil remízou 2:2, když Eindhoven vyrovnal z velmi přísně nařízené penalty v posledních minutách zápasu.Přesto je nizozemský velkoklub považován za jasného favorita skupiny, kterou vede. "Jednoznačným favoritem je PSV a opravdu každý bod bude pro nás přínosem,“ myslí si trenér Sparty Chovanec. "O pražský výkon se ale můžeme opřít, pokud budeme hrát stejně zodpovědně," míní bývalý fotbalista, který v Eindhovenu hrál v letech 1989-1991.


Sparta asi bez Hubníka


Pro Spartu bude zápas ještě těžší v tom, že bude postrádat několik klíčových hráčů. Zdravotní problémy mají Kucka, Zeman a především defenzivní pilíř Hubník. Jeho práce ve stoperské dvojici s Řepkou totiž Spartu uchránila od mnoha gólů, navíc Hubník se dokonce i několikrát střelecky prosadil.S výpravou sice už odletěl uzdravený Kladrubský, ale po dlouhé pauze je jeho nasazení velmi nepravděpodobné. "V průběhu podzimu se ukázalo, že v lize se ještě dokážeme s některými absencemi vyrovnat, ale na pohárové úrovni to je složité," připustil Chovanec. Gólman Blažek ale absence neřeší. "Hlavně mě těší, že máme vývoj ve své moci, a to bez ohledu na čtvrteční zápas,“ řekl velezkušený brankář.


Eindhoven sílu Sparty respektuje


Trenér Fred Rutten má po pražském duelu z českého soupeře zjevný respekt. V sobotu osobně sledoval na Strahově derby Sparty s Bohemians 1905 a prý se mu potvrdila řada informací z poslední doby, které o Letenských měl. "Sparta hraje velmi důsledně v defenzivě, Bohemians k ničemu nepustila, její výkony jsou stabilní," nechal se slyšet po návratu z Prahy.


Spartu by mělo do Nizozemska jet podpořit až 700 fanoušků. "Pro ně je také dobře, že se stále o něco hraje. A pokud jich skutečně má dorazit sedm set, pak je vidět, že asi něco děláme dobře a měli bychom v tom setrvat co nejdéle," prohlásil gólman Blažek, kterého čeká v Eindhovenu 56. start v evropských pohárech.


Budou se příznivci rudých barev vracet domů spokojení? To se ukáže ve čtvrtek. Utkání začíná v 19 hodin a na tn.cz vám z něj přineseme on-line reportáž.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.