Sport (Úterý, 7. července 2020 19:49:28)

Teplice prodloužily smlouvu s Plíškem, Verbířem a dalšími

Podzimní mistr ligy se rozhodl pojistit si klíčové členy týmu a také hlavního trenéra Jiřího Plíška.

Vedení fotbalového klubu FK Teplice prodloužilo smlouvy hned se šesti hráči, kteří patří k oporám mužstva, a trenérem Jiřím Plíškem. Jak klub informoval na středeční tiskové konferenci, smlouvy prodloužili Pavel Verbíř, Štěpán Vachoušek, Admir Ljevakovič, Antonín Rosa, Tomáš Vondrášek a Jakub Mareš.


Verbíř bude v klubu až do roku 2011


Ikona teplického fotbalu Pavel Verbíř, který v zimě načne svou 19. sezonu ve žlutomodrém dresu, prodloužil kontrakt o další rok až do 30. června 2011. Ostatní fotbalisté si vysloužili nové smlouvy až do roku 2013.V jednání je také prodloužení kontraktu s obráncem Petrem Lukášem i útočníkem Aidinem Mahmutovičem. Do roku 2013 prodloužil smlouvu také kouč A-mužstva Jiří Plíšek, který do Teplic přišel v létě 2007 a na severu Čech nahradil Petra Radu.


"Trenér neexistuje sám, bez podpory hráčů a celého realizačního týmu bychom takových výsledků nedosáhli. Chceme tady stabilizovat tým a vytvářet určitou perspektivu, pokračovat v nastolené práci. Proto jsem velice rád, že smlouvy prodloužili také důležití hráči týmu," uvedl trenér Jiří Plíšek.


Hrdlička: Tým oslabovat rozhodně nechceme


Sedmatřicetiletý záložník Pavel Verbíř už potřetí za sebou prodloužil smlouvu o další rok a každý pobyt na hřišti si užívá. "Jsem rád, že se mi během kariéry vyhnula vážnější zranění. Každý další zápas si na hřišti užívám. Teď jsem poprvé v situaci, kdy jsme v lize první. Bylo by hezké to udržet i na jaře, ale víme, že to bude nesmírně těžké," prohlásil Verbíř.


"Prodloužením smluv jsme dali jasně najevo, že náš tým rozhodně oslabovat nechceme. Během zimní pauzy nikdo ze základního kádru neodejde, pokud nepřijde opravdu mimořádná a výjimečná nabídka. Je to zpráva našim fanouškům i veřejnosti, kde se chceme na jaře pohybovat," řekl ředitel klubu František Hrdlička.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.