Sport (Čtvrtek, 2. července 2020 7:24:34)

Krajčík: Hráči Janova padají a spoléhají na rozhodčího

Obránce pražské Slavie Mateje Krajčíka čeká stejně jako jeho spoluhráče souboj v Evropské lize s šestým týmem Serie A.

Postupová naděje pro Slavii stále žije. Je sice teoretická, ale stále je o co hrát. Když už nic jiného, slávisté si budou chtít udobřit fanoušky, kterým zatím v letošní sezoně moc radosti nenabídli. Až v posledních dvou zápasech červenobílí předvedli kvalitnější výkony a dokázali dvakrát vyhrát, nejdříve v poháru proti Karviné, pak v lize proti Brnu. "Agresivita, důraz a rychlost zase zdobí naši hru," myslí si Krajčík, který v minulé sezoně působil v italské Reggině.


Krajčík si chce zápas užít


A právě při italském angažmá se s Janovem potkal v ligovém duelu. "Janov nás porazil 1:0, nepředvedl nic světoborného, ale hrál stejně jako nyní,“ vzpomínal Krajčík. Ten také moc dobře ví, jakou taktiku Italové používají, aby dosáhli na vítězství: "Italové jsou chytlaví na důraznou hru, ta na ně platí, ale zase se válejí a zdržují. Prostě spoléhají na přízeň rozhodčího," dodal Krajčík.Matematicky je sice možné, aby Slavia postoupila. Reálně jsou její naděje mizivé. Sešívaní by totiž museli vyhrát oba zbývající duely a modlit se, aby jejich soupeři v boji o postup klopýtli. To ale Krajčíka nevzrušuje, chce si zápas užít. "My už máme po lize, takže bychom si to měli užít. Když dvakrát vyhrajeme, tak můžeme postoupit. V hlavě bychom měli mít spíš tyhle myšlenky než nějaké statistiky," řekl člen týmu, který posledních 23 zápasů v pohárové Evropě zvítězil jen jednou.


Janovu zatím patří až třetí místo v tabulce, takže potřebuje rovněž body a očekává se jeho typická hra na tři útočníky. Krajčík očekává, že s tím si Slavia poradí. "Ale chce to naši rychlou přechodovou fázi a neztrácet míče jako v Janově," upozornil Krajčík. "Ve skupině máme sice jen dva body, ale v Evropě hrajeme lepší zápasy než v lize. Vytváříme si šance a doufám, že to bude pokračovat a navážeme dobrým výsledkem," uzavřel zkušený hráč.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.