Sport (Čtvrtek, 12. prosince 2019 15:38:46)

Vítkovice přetlačily Kladno, Slavia doma opět ztratila

Hokejisté Sparty nestačili v nájezdech na Pardubice, Mountfield nedal šanci Energii.

O2 extraliga měla v úterý na programu čtyři duely. V dohrávce 28. kola se potkaly týmy Sparty a Pardubic, 29. kolo uzavřel duel Slavie s Litvínovem. V předehrávkách na sebe narazily Vítkovice s Kladnem (31. kolo) a České Budějovice s Karlovými Vary (36. kolo).

Kladno dobře začalo, ale zápas k bodům nedotáhlo

Jako první se dohrálo ve Vítkovicích, které porazily Kladno 3:2. Domácí celek si tak upevnil první místo v tabulce, Kladno je i nadále předposlední.

První třetina zápasu vyšla lépe Středočechům. Ti předvedli koncentrovaný výkon a po gólech Brandy s Šináglem vedli po úvodních 20 minutách 2:1. Ve zbytku zápasu jim ale začaly docházet síly, čehož využil útočník Vítkovic Radim Hruška. ten dvěma góly v rozmezí osmi minut srazil Kladno do kolen a rozhodl o třech bodech pro svůj tým.

Mountfield sestřelil Energii

Kdo se v těchto dnech střetne s Českými Budějovicemi, vskutku nemá lehkou úlohu. Jihočeši se pod taktovkou trenéra Františka Výborného obdivuhodně zvedli. Z pěti posledních duelů získali 13 bodů a jen jednou inkasovali!

Dnes jejich formu odnesly Karlovy Vary, které od začátku zápasu tahaly za kratší konec provazu. Nakonec prohrály 0:4, přičemž tento výsledek je pro ně ještě milosrdný. Za záda brankáře Lukáše Sáblíka se dvakrát trefil Vak, jeden přesný zásah si připsali Gulaš s Mickou (ten dal vůbec první gól v této sezoně).

Ton na všechno nestačil, výhru slaví Pardubice

Hráči Pardubic zvítězili po nájezdech na horkém na ledě Sparty a posunuli se na druhou příčku o skóre před Plzeň. V Holešovicích vedlo mužstvo kouče Václava Sýkory už v 17. minutě, kdy se prosadil Radovan Somík. Na začátku třetí třetiny ale zblízka rozvlnil síť kanonýr Petr Ton a domácí se nadechovali k náporu. Těsně před koncem přišel ovšem šok. V oslabení doklepl puk do sítě Libor Pivko a Pardubice směřovaly ke třem bodům. Jenže Sparta se nevzdala a v čase 59:26 se po chytré Tonově nahrávce trefil Martin Ručinský.

Zápas nakonec došel až do nájezdů, v nichž se dlouho nemohlo rozhodnout. Ton proměnil hned dva ze tří, ani to ale Spartě nestačilo. Rozhodující nájezd proměnil pardubický útočník Libor Pivko.

Hüblův hattrick skolil sešívané

Slavia toužila prolomit nezdary v domácích zápasech a potěšit fanoušky výhrou nad Litvínovem, místo toho ale přišla další porážka. Zasadil se o ni hlavně útočník Severočechů Viktor Hübl, který hned třikrát překonal brankáře Furcha.

Červenobílé nespasil ani nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka. Ten si připsal gól a asistenci, své spoluhráče ale z letargie probudit nedokázal. Litvínov tak vyhrál 5:3 a v tabulce se dotáhl na jedenácté Karlovy Vary. Slavia je momentálně sedmá.

Výsledky:

HC Vítkovice Steel - HC Geus Okna Kladno 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky nahrávky: 14. Jurečka (Burger, Sičák), 33. R. Hruška (Kvapil, Ujčík), 41. R. Hruška (Ujčík, Kvapil) - 11. Branda (F. Kaberle), 16. Šinágl (Valský). Rozhodčí: Šindler, Zubzanda - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 3702.

HC Mountfield  - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Vak (Gřegořek, Ptáček), 33. Gulaš (L. Květoň), 43. Micka (Vak), 51. Vak (Melichar). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc Snopek (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3975.

HC Sparta Praha - HC Eaton Pardubice 2:3 SN (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Ton (Výborný, Podlešák), 60. Ručinský (Ton) - 17. Somík (Píša, P. Sýkora), 59. Pivko (Pineault), rozhodující sam. nájezd Pivko. Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7580.

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 35. Červenka (Vondrka, Kůrka), 36. Kůrka (Vondrka, Červenka), 42. Žižka (Doležal, Kadlec) - 16. V. Hübl (Jenáček), 39. V. Hübl (Kubinčák), 41. V. Hübl (Kroupa, Kubinčák), 47. Majdan (Reichel, Lukeš), 56. Majdan (Lukeš, Reichel). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3572.