Sport (Úterý, 7. července 2020 21:21:09)

Vykřeše Slavia jiskřičku postupové naděje?

Zápas s Janovem v Evropské lize rozhodne o tom, zda pražská Slavia ztratí veškeré postupové naděje.

Šance na postup je. Je teoretická, mizivá, ale je. Malý skomírající plamínek se borci v červenobílém budou snažit rozplápolat ve velký oheň ve středu proti italskému celku FC Janov, na jehož půdě v prvním zápase podlehli 0:2.


Rozhovor s Karlem Jarolímem, trenérem Slavie:Pro Slavii to bude poslední zápas na domácím hřišti před zimní přestávkou. Naposledy ochozům na nějaký čas zamává mladý, ale již velmi zkušený stoper Marek Suchý a naposledy se s publikem rozloučí i Vladimír Šmicer, ikona vršovického klubu.


Přinese Štístko naposledy štěstí?


Vladimír Šmicer celou svou kariéru šířil úsměvy a pohodovou náladu. Kde byl, tam se vyhrávalo, i proto dostal přezdívku Štístko. A Slavia musí doufat, že jeho kouzlo ještě nevyprchalo a zavládne i ve středu, kdy jásajícím tribunám s kyticí v ruce zamává naposledy. Stane se tak v poločase středečního utkání a Šmicer se jistě dočká i chorea, možná uroní i tu slzičku. Svěřenci trenéra Jarolíma by se tak měli rvát i za něj.


 

Ale matematika je jasná, neúprosná a emoce jí nezajímají. Pokud chce Slavia myslet na jarní pohárové boje, musí bezpodmínečně vyhrát a modlit se. "Postupová naděje stále žije. Když předvedeme dobrý výkon, tak Janov doma porazit můžeme," tvrdí záložník Peter Grajciar, který výraznou měrou pomohl sešívaným k obratu zápasu s Valencíí.


Slavia tehdy prohrávala 0:2, hrála v 10, ale nakonec dokázala zázračně dorovnat. Na tribunách plálo choreo pro právě zesnulého Františka Veselého, možná i to vyburcovalo borce z Edenu.


Torzo týmu


Ale ani výhra nic neslibuje. A navíc ani výhra v posledním zápase s Lille nezaručí postup. Slavia se tak musí spoléhat na zaváhání svých soupeřů. Ale zázraky se ve fotbalovém světě dějí.


Dělají se ale lépe, když je mužstvo v plné polní. "Máme trochu problémy se složením sestavy,“ uvedl trenér Jarolím na tiskové konferenci. Holohlavý kouč totiž bude postrádat Šenkeříka, který dostal v posledním zápase červenou kartu, Skácela, který není uveden na soupisce a také Riste Naumova, Hubáčka, a dlouhodobě zraněné Milana a Jaroslava Černého, Volešáka, Kaufmana, Pekharta a Trappa.


Rozhovor s Markem Suchým, kapitánem Slavie:Ti, kteří nastoupí, ale budou posilněni elixírem, který jim dlouho v žilách nekoloval. Jmenuje se výhra a tu slávisté zažili po měsíci, když porazili v poháru Karvinou a poté v lize Brno. "Doma nemáme co ztratit,“ burcuje Jarolím. "A když postupová jiskřička je, tak o ni budeme bojovat, pokusíme se překvapit a vyhrát," ozývá se ze slávistické kabiny stále dokola.


Tu po zápase s Janovem a v Lille opustí miláček fanoušků a jeden z nejlepších hráčů ligy Marek Suchý, který se upsal Spartaku Moskva. "Je to poslední zápas doma. Doufám, že bude dobrá atmosféra a diváci nás poženou dopředu. Pro mě by bylo nejkrásnější loučení výhrou,“ zasnil se slávistický kapitán.


Vyhrát by ale samozřejmě chtěl i Janov, který přijel nabuzen víkendovým triumfem 3:0 nad městským rivalem Sampdorií. "Moc toužíme udržet se v Evropské lize do jara,“ uvedl kouč šestého týmu italské ligy Piero Gasperini, který bude postrádat zraněnou hvězdu Palacia.


Zápas mezi Slavií a Janovem začne v Edenu ve středu v 21:05. Duel budou řídit němečtí rozhodčí v čele s hlavním sudím Knutem Kircherem.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.