Sport (Pondělí, 13. července 2020 10:11:25)

Trenér Španělů: Štěpánek a Berdych jsou schopni porazit kohokoliv

Čeští i španělští tenisté pokračují v přípravách na nejdůležitější víkend týmové tenisové sezony.

Za dva dny začne v Barceloně finále letošního ročníku Davis Cupu a Češi i Španělé už brousí rakety před vzájemným soubojem, který určí krále letošní týmové tenisové sezony.


Zdravotní stav všech zúčastněných je dobrý. Otazník visí jen nad španělskou dvojkou Fernandem Verdaskem, ale i ten by měl být podle posledních zpráv připraven nastoupit. "Zatím se to vyvíjí velmi dobře, ale nechci se do ničeho nutit a chci jít pomalu dopředu. Sval mi nedělá potíže," řekl na včerejší tiskové konferenci Verdasco.Zda ale Verasco bude dostatečně fit, aby nastoupil do dvouhry, to zůstává nerozluštěnou hádankou, která by měla být zodpovězena právě dnes, kdy se Verdasco podrobí dalším testům. Je možné, že devátý hráč světa v týmu zůstane, ale bude hrát jen čtyřhru s Felicianem Lópezem a do dvouhry místo něj zasáhne David Ferrer. "Mám už představu, kdo nastoupí, ale neprozradím ji," řekl kouč Španělů Costa.


Nadal: Chci pomoci týmu obhájit salátovou mísu


Stav Rafaela Nadala se lepší také den ode dne a zdá se, že světová dvojka bude stoprocentně připravena. "Jsem spokojený, jak zatím příprava jde. Na to, že je konec sezony, což je vždy komplikované období, jsme na tom dobře. Jistě, všichni jsou unavení, ale na víkend budeme všichni určitě stoprocentně připraveni," řekl včera kouč Španělů na oficiální tiskové konferenci.Sám Nadal se po určitém zklamání z Masters a třech prohrách po sobě snaží naladit na vítěznou notu. "O špatné náladě může být řeč jedině v pondělí v případě prohry, ale to nechci připustit," usmál se stále ještě velmi mladý tenista, který byl nedávno světovou jedničkou. "Soustředím se na to, abych si zvykl na povrch a pomohl týmu obhájit salátovou mísu," dodal.


Navrátil rébusy se sestavou neřeší


To český kapitán Jaroslav Navrátil má jasno už dávno. Výsledky jeho týmu ve dvouhře i čtyřhře stojí a padají s formou Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha. Costa si je síly Berdycha a Štěpánka vědom a od prvních chvil, kdy bylo jasné, že jeho tým čeká ve finále Česko, varuje před přílišným optimismem. "Štěpánek a Berdych jsou schopni porazit kohokoli a nejtěžší ze všeho bude čtyřhra," uvedl Costa.


Anketa

Jak skončí čeští tenisté v Davis cupu?


Hlasovalo 1766 lidí. (Muži: 1766 | Ženy: 0)


Jediná maličkost, která pro oba týmy nepříjemná, je stálá zima v hale. Teplota v Sant Jordi dosahuje pouze 16 stupňů. "Až mi z toho modrají ruce," ukázal Štěpánek prsty na videu na facebooku týmu. "Ale nám to nevadí, my chceme po víkendu tři body," dodal tenista, který dostal k jednatřicátým narozeninám od týmu dort, dres s číslem 78 a bačkory, oboje v barvách fotbalistů Barcelony, kterou osobně společně se zbytkem týmu sledoval na Nou Campu porazit Real Madrid.


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.