Sport (Úterý, 7. července 2020 21:17:48)

Verdasco asi proti Čechům nastoupí

Španělské hvězdy, které mají pro domácí tým vyhrát Davis Cup už trénují a měly by být připravené nastoupit proti České republice.

Finále Davis Cupu pomalu klepe na dveře. Už za tři dny totiž začne litý boj o salátovou mísu. A domácí Španělé jsou v závěrečném zápase celoročního soupeření jasnými favority. Tedy za předpokladu, že se na kurtu objeví jejich dvě největší hvězdy – Rafael Nadal a Fernando Verdasco.


Verdasco: Cítím se mnohem lépe


S oběma to v minulém týdnu nevypadalo po zdravotní stránce dobře, ale nyní se zdá, že budou připraveni nastoupit. "Uplynuly tři dny od zranění a jsem na tom mnohem lépe. Každý den mám lepší a lepší pohyblivost a doufám, že se stihnu uzdravit, abych byl připraven," řekl Verdasco, který se zranil při posledním utkání na Turnaji mistrů, španělským novinářům. A dnes dodal: "Ve středu budu vědět víc, ale cítím se dobře.“Podle všeho by tak devátý hráč světového žebříčku měl nastoupit.


A stejně tak jeho slavnější kolega Rafael Nadal, bývalá světová jednička. Ten měl při Turnaji mistrů problémy se zády, ale podle jeho strýce Toniho, který je Nadalovým koučem, je populární Rafa připraven bojovat za čest Španělska. "Rafa je připraven pomoci týmu,“ řekl Toni Nadal.


A stejně to viděl i český daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil, který Nadala pozoroval při tréninku přímo v Barceloně. "Šel do toho úplně naplno. Že by se šetřil, to ne," řekl Navrátil. "Nadal je na antuce, na svém povrchu. Už v tréninku je vidět, jak si víc věří," dodal kapitán, který bude spoléhat především na Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha.


Finále se bude hrát v Barceloně od 4. - 6. února.


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.