Sport (Středa, 11. prosince 2019 2:21:37)

Plánovaná česká jednička pro olympijský tým naštěstí neutrpěla vážnější zranění.

Český brankář Tomáš Vokoun nedohrál v dresu Floridy zápas v NHL na ledě Atlanty, kde jej zranil spoluhráč Keith Ballard. Ten po druhém inkasovaném gólu chtěl udeřit hokejkou do brány, ale místo toho zasáhl Vokouna do hlavy.

Ballarda rozlítila trefa Ilji Kovalčuka natolik, že si na konci deváté minuty chtěl vybít vztek na své holi. Jenže záměr mu nevyšel a odnesl to český gólman, který po deseti minutách opustil ledovou plochu na nosítkách a sanitkou byl převezen do nemocnice.

O nočních zápasech NHL čtěte více ZDE.

"Vokoun utrpěl tržnou ránu, kterou mu lékaři zašili. Naštěstí nedošlo k poškození vnitřního ucha. Ani vyšetření na tomografii neodhalilo další zranění," informoval generální manažer Floridy Randy Sexton. Vokoun byl již propuštěn z nemocnice v Atlantě a vydal se na cestu zpět za svým týmem do Jižní Floridy.

Samotný Ballard s médii nekomunikoval. "Nikdo se necítí hůř než Keith,'' uvedl Sexton. Jeho tým nakonec prohrál v Atlantě 3:4 gólem pět vteřin před koncem třetí části.

V minulém týdnu přišla česká hokejová reprezentace pro olympijské hry o tahouna Edmontonu Aleše Hemského, který se po zákroku Slováka Handzuše podrobí operaci ramene a sezona pro něj skončila. Více čtěte ZDE.

S Vokounem počítá kouč českého národního týmu Vladimír Růžička pro olympijské hry ve Vancouveru na pozici brankářské jedničky.