Sport (Pondělí, 14. října 2019 1:23:38)

Feninův Frankfurt dostal doma výprask, Hamburk se konečně zvedl

Bitva o titul v německé fotbalové lize pokračuje se všemi aktéry. Na výhry Wolfsburgu, Bayernu a Herthy dokázal odpovědět plnohodnotným bodovým exportem ze hřiště Schalke Šimákův Stuttgart.

I další dva celky z popředí bundesligové tabulky Stuttgart a Hamburk odpověděly vítězstvím na hozenou rukavici úterních výsledků německé soutěže. Na jaře výborně hrající Stuttgart se opět dotáhl do bojů o titul vítězstvím 2:1 na půdě Schalke a dvě kola před koncem ztrácí na vedoucí duo Bayern s Wolfsburgem pouhé dva body.

O úterních zápasech 32. kola bundesligy čtěte více ZDE.

Stuttgart po překvapivém čtyřbrankovém vítězství v minulém kole právě nad Wolfsburgem potřeboval důležité tři body potvrdit proti týmu, kterému už vlastně o nic nejde. Domácí fotbalisté Schalke by si ale dobrým výsledkem mohli říct o místo v základní sestavě pro nadcházející sezonu. V té je totiž povede Felix Magath, který na lavičce Vlků bojuje o historický úspěch wolfsburgského klubu a každou ztrátu některého z pronásledovatelů by mohl, s nadsázkou, vzít v potaz při skládání základní jedenáctky Schalke v ročníku 2009/2010.

Na výstavní trefu Ivana Rakitiče ze Schalke, kterou vyrovnával na průběžných 1:1, se podívejte na videu:

Jeho budoucí svěřenci mu ale příliš radosti neudělali. Na vedoucí branku hostujícího Cacaua z 16. minuty sice ještě do poločasu odpověděl parádně zahraným přímým kopem Rakitič, po změně stran ale dokázal Marica opět zlomit skóre definitivně na stranu Stuttgartu. Ten urval cenné tři body i bez pomoci svého superstřelce Maria Gómeze a dál sní o mistrovském poháru. Český záložník Jan Šimák zůstal po celou dobu zápasu pouze na lavičce vítězů.

Hamburk se oklepal i bez distancovaného kapitána Jarolím
a

Po sérii nepříznivých výsledků se konečně zvedl Hamburk, který se musel opět obejít bez svého kapitána Davida Jarolíma. Český reprezentační záložník si totiž stále odpykává trest za červenou kartu. Hosté z Bochumi také před zápasem počítali hráčské ztráty, mezi něž se počítá i nejlepší kanonýr týmu Šesták. Slovenský útočník se totiž teprve zotavuje po operaci.

Domácí dali zapomenout na prokletou šňůru duelů s Werderem Brémy, už v 15. minutě je poslal do vedení Guerrero, po půlhodině hry navýšil vedení obávaný útočník, a kat pražské Slavie v Poháru UEFA, Ivica Olič. Ten se v 58. minutě trefil znovu a "bylo po zápase“. Za hosty už pouze v 71. minutě korigoval na konečných 1:3 z pohledu Bochumi Freier. V dresu vítězů odehrál celé utkání také bývalý slávistický záložník Tavares, který marně toužil reprezentovat Českou republiku na mezinárodním poli.

Feninův Frankfurt dostal doma "bůra"

Právě pro Hamburk prokletý soupeř Werder Brémy se stal ve středu oživlou noční můrou pro dalšího českého reprezentanta. Z národního celku dočasně vyloučený Martin Fenin totiž musel na domácím stadionu s frankfurtskými spoluhráči spolknout hodně hořkou pilulku v podobě potupného výprasku 0:5. Eintracht přitom neměl ještě jistou prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu, naděje na bodový zisk ze zápasu se ale krutě rozplynuly po změně stran.

Vše odstartoval v 51. minutě úspěšně proměněný pokutový kop z kopačky Fringse, předčasně do sprch navíc musel po červené kartě domácí Ochs. Kapitán Werderu Frings se za dalších pět minut trefil znovu ze hry. Černou jedenáctiminutovku Eintrachtu pak ještě podtrhli Tziolis a Claudio Pizarro. V 77. minutě přidal tečku za rozvitou gólovou větou Brém Almeida.

Mönchengladbach urval životně důležitou výhru až v závěru

Své naděje na záchranu naopak hodně oživil tým z Mönchengladbachu, který v přímém souboji o setrvání v bundeslize vyhrál na hřišti Chotěbuze 1:0 gólem Danteho v nastaveném čase. Jan Rajnoch, stejně jako na vítězné straně Tomáš Galásek, se neobjevili ani na lavičkách náhradníků.

Německá fotbalová liga, 32. kolo:

Arminia Bielefeld - Hoffenheim 0:2 (0:1)
Branky: 25. Wellington, 82. Salihovič. ČK: 82. Mijatovič (Bielefeld).
Český obránce Radim Kučera odehrál v dresu Bielefeldu celý zápas.

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 0:5 (0:0)
Branky: 51. a 56. Frings, 60. Tziolis, 62. Pizarro, 77. Almeida. ČK: 50. Ochs (Frankfurt).
Český útočník Martin Fenin odehrál za Frankfurt celý zápas.

Hamburk - VfL Bochum 3:1 (2:0)
Branky: 33. a 58. Olič, 15. Guerrero - 71. Freier.

Energie Chotěbuz - Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:0)
Branka: 90. Dante.
Český záložník Jan Rajnoch (Chotěbuz) nebyl ani na lavičce stejně jako jeho krajan Tomáš Galásek (Mönchengladbach), ten však kvůli lehkému zranění.

Schalke 04 - VfB Stuttgart 1:2 (1:1)

Branky: 39. Rakitič - 16. Cacau, 57. Marica.
Český záložník Jan Šimák zůstal po celý zápas jen na lavičce Stuttgartu.