Sport (Úterý, 19. ledna 2021 13:33:43)

Skandál v Anglii: Fábregas prý po zápase plival na soupeře

Záložník Arsenalu Cesc Fábregas byl nařčen z toho, že po zápase plival na asistenta trenéra Hull City.

Excesu se měl dopustit po úterním utkání FA Cupu proti Hull City 2:1, kdy při odchodu do kabin plivnul na asistenta trenéra soupeřova týmu Briana Hortona. Informaci ve středu přinesl server SkySports.

Trenér Hullu byl očitým svědkem. Kde je pravda?

Španělský fotbalista, který zápas sledoval jen z tribuny kvůli zranění vazů v pravém koleni, to samozřejmě rezolutně popírá. Nicméně podle dostupných informací vše na vlastní oči viděl hlavní kouč Hullu Phil Brown. "Takhle se chová jejich kapitán… V tunelu plivl na mého asistenta. Byl jsem tam, viděl jsem to. Plivl mu na nohu. Doufám, že si tím pomohl a že je na sebe pyšný," citovala agentura Reuters kouče Browna. "Náš kapitán by si tohle nikdy nedovolil. Alespoň je vidět, jaký je Arsenal klub. Ať se Fábregas ani neobtěžuje s omluvou," dodal.

Že by Fabregasovi ruply nervy?

Je to dost možné. Španělský tvořivý záložník je znám svou horkou hlavou. Ale po vítězném zápase k tomu přece neměl důvod. Na druhou stranu mohl být naštvaný, že kvůli zranění nehrál a nějaká štiplavá poznámka jej mohla vytočit. To, že by na někoho plivnul však striktně popřel. "Kategoricky odmítám, že bych na někoho po zápase plival. Nikdy jsem nic takového neudělal. Za celou kariéru ani na hřišti,“ uvedl.

Navíc si tak trochu snažil udělat alibi. "Proč bych to měl vůbec dělat, když jsem ani nehrál? Chápu rozčílení soupeře, jsou naštvaní kvůli našemu vítěznému gólu, který byl sporný a vyřadil je z FA Cupu,“ dodal a zároveň připomněl rozhodující gól Williama Gallase na 2:1, při němž francouzský obránce podle všeho hlavičkoval z ofsajdu.

Fabregas ale není žádný svatoušek. Podívejte se, jak v minulosti plivl do obličeje německého záložníka Michaela Ballacka:Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.