Sport (Středa, 20. ledna 2021 4:19:39)

SENZACE: Francouz Tavares chce reprezentovat Česko

Mickael Tavares brázdil s týmem Slavie české fotbalové trávníky. Teď by rád oblékl i český reprezentační dres.

Zdá se to jako zpráva z kategorie mediálních kachen, ale opak je v tomto případě pravdou. Bývalý záložník pražské Slavie Mickael Tavares, jenž nyní hájí barvy bundesligového Hamburku, by na sebe rád navlékl dres české fotbalové reprezentace a stanul by po boku hráčů jako jsou Tomáš Ujfaluši, Marek Jankulovski, Petr Čech nebo Tomáš Rosický. Tavaresovy šance jsou ale podle všeho mizivé, protože přesunem do Německa je prakticky vyloučeno, aby získal české občanství.

Česko mu přirostlo k srdci

Během angažmá ve Slavii, kam si francouzského borce hrajícího druhou ligu přivedl Karel Jarolím, sympatickému defenzivnímu záložníkovi Česko přirostlo k srdci natolik, že se rodák z Paříže rozhodl dát veřejně najevo fakt, že by rád reprezentoval Českou republiku. Tavares byl v minulosti povolán do reprezentace Kapverd, ale tuto ne příliš atraktivní nabídku odmítl se slovy, že by raději hrál za Senegal.

Anketa

Chtěli byste, aby Mickael Tavares reprezentoval Českou republiku?

Hlasovalo 503 lidí.


"Mluvil jsem o tom s trenérem Petrem Radou. Některé hráče už znám, v Praze jsem toho zažil strašně moc,“ citovaly Tavarese internetové stránky německého deníku Bild. "Kdyby o mě Češi měli zájem, neváhám a kývnu. Mají hodně silný tým a velké šance uspět,“ dodal. Kontaktem s Tavaresem se Rada netají. "Ale už je to nějakou dobu nazpátek, bylo to spíše neformální. A teď je to už pro mě stejně uzavřená věc. Tím, že zamířil do Německa, padla šance, že by získal naše občanství. Aby taková možnost existovala, musel by působit na českém území," řekl kouč české reprezentace.

"Vím, že by cesta k českému občanství byla velmi, velmi složitá," uvedl Tavares. "Kdybych si měl vybírat, myslím, že by pro moji další kariéru bylo nejlepší hrát za Francii. Přece jenom má největší šanci dosáhnout na nějaký velký výsledek. Tím, že jsem začal hrát v Hamburku, moje šance možná vzrostly," míní Tavares.

Loučení se Slavií bylo pro Tavarese těžké. Podívejte se, co řekl v posledním rozhovoru:

V české lize oslňoval

Tavares patřil mezi nejlepší hráče Gambrinus ligy a dokázal se okamžitě prosazovat. Ohromoval českou fotbalovou veřejnost a z pozice krajního záložníka se často dostával do sestav kola. V zimě přestoupil do bundesligového Hamburku, kde nyní působí společně se synem trenéra sešívaných Davidem Jarolímem. Hrává v základu a svou šikovností mívá prsty v mnoha gólech německého klubu.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.