Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:06:47)

Rosický: Zranění třísla je banální. Brzy začnu trénovat s áčkem

Záložník české reprzenetace a Arsenalu je připraven k návratu na hřiště. "Strašně se těším," říká.

Rosický je po třináctiměsíční pauze zaviněné zraněním podkolenní šlachy dobře připraven k návratu na hřiště. Teď ho prý zdrželo pouze lehké zranění třísla.

To potvrdil i trenér Arséne Wenger na oficiálních stránkách slavného klubu. Více čtěte ZDE.

Zranění třísel je banální. Důležité je, že operovaný úpon podkolenní šlachy drží

"To zranění třísla, které se mi stalo na tréninku, je lehké, stává se občas každému fotbalistovi při velké zátěži. Tělo si zvyká na normální profesionální fotbalový provoz. To tříslo je známkou toho, že se prostě tu a tam něco ozve. Nejpodstatnější je však skutečnost, že operované místo v bodě úponu podkolenní šlachy je v pořádku a snáší i velké tréninkové nasazení," řekl Tomáš Rosický.

V nominaci pro kvalifikační zápas nebude

S tahounem české reprezentace počítal i trenér reprezentace Petra Rada pro nejbližší zápas kvalifikace o účast na mistrovství světa 2010. V pondělí ho navštívil v Londýně a osobně se přesvědčil o jeho stavu. V nominaci na zápasy se Slovinskem a Slovenskem Tomáš Rosický nebude.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Feb2019/2244631.jpg?d41d

"Na sraz národního mužstva bohužel kvůli tomu tříslu nepřijedu, i když jsem se moc těšil. S tím zraněním šlachy jsem trpělivě bojoval skoro 13 měsíců, tak teď nemá smysl něco pokazit či uspěchat," vysvětlil.

Rada Rosického stav probral i s koučem Wengerem

"V Londýně mě v pondělí navštívil Petr Rada a všechno jsme probrali. Udělalo mi to obrovskou radost. Trenér si popovídal i s koučem Arsénem Wengerem a slyšel od něj přímo, jak to se mnou vypadá. Nebýt toho třísla, tak už bych zřejmě trénoval s A mužstvem tak, jak řekl pan Wenger před dvěma týdny," upřesnil český reprezentant, který je zraněn od poloviny ledna roku 2008, musel absolvovat dvě operace a přišel o účast na mistrovství Evropy.

Doléčí zraněné tříslo a vzhůru do fotbalových bojů

Až doléčí šrámy na tříslech, potrénuje a bude na něj čekat ostrý zápas. Počítá se s tím, že nejprve nastoupí za rezervu. "S hráči A mužstva jsem už trénoval a byli to ti, kteří se vraceli do kádru po zranění nebo byli noví - například s Theo Walcottem, Abu Diabym nebo Andrejem Aršavinem. Brzy bych měl naskočit do přípravy s áčkem. Podle toho, jak mi to půjde, rozhodne trenér Arséne Wenger o tom, kdy nastoupím do zápasu za rezervu. Je to běžný postup. V Anglii mají rezervy profesionálních klubů vlastní soutěž. Na zápasech je celkem dobrá atmosféra, protože na ně chodí dost lidí," zakončil Rosický.

Byl ve stresu, ale teď už se nemůže dočkat ostrého zápasu

"Trápil mě stres, že můžu třeba s fotbalem i skončit. Během té dlouhé pauzy dostala psychika zabrat, napadaly mě všelijaké myšlenky. Ale už jsem pořád na hřišti, trénuji ve vysoké zátěži, dělám pokroky a stres odezněl. To tříslo už není překážkou come-backu, cítím značnou jistotu. Strašně se těším," dodal Tomáš Rosický.

Podívejte se na skvělé momenty hráče s přezdívkou Malý Mozart.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.