Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:24:05)

Vladimír Růžička: Hřálo mě u srdce, že kluci lezli po čtyřech

Trenér Slavie Vladimír Růžička byl nadšený z přístupu svých hráčů ve čtvrtfinále play-off proti Vítkovicím. Teď musí vymyslet plán, jak ubránit plzeňského kapitána Martina Straku.

Novináři na hokejového workoholika Růžičku čekali už na tiskové konferenci, jenže tam on nepřišel. Odchytit jsme si ho museli až v kabině Slavie, kde postával opřený o futra dveří. Ve tváři se jindy energickému muži zračila znatelná únava.

Růžička: I kdybychom prohráli, klukům bych poděkoval

“Měl jsem tušení, že nám to vyjde. Probudil jsme se v půl čtvrté ráno a nemohl usnout. To se mi stalo dvakrát a vždycky jsme vyhráli,“ prohlásil kouč Slavie těsně po rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále play-off, ve kterém jeho svěřenci porazili Vítkovice 2:1.

“Manželka mi říkala, jestli jsem se úplně nezbláznil. Musel jsem jít do obýváku a koukat na nějaký film, protože spát už jsem nemohl,“ vrátil se Růžička ke své noční epizodě.

Poté ovšem zvážněl. “To, co kluci předvedli za stavu 1:3 na zápasy, se nedá ani popsat. Pro mě je to stejné, jako bychom vyhráli celou ligu,“ poznamenal uznávaný kouč a dodal: “Jsem na hráče hrozně pyšný. Porazit Vítkovice třikrát v řadě, a ještě v takovém stylu, to není žádná sranda. Kluci do toho dali srdce. I kdyby nakonec prohráli, všem bych jim poděkoval. Hřálo mě u srdce, když jsem viděl, jak na ledě lezli po čtyřech.“

"Straka? Ten hráč vůbec nemá konkurenci..."

Růžička neopomněl zdůraznit také kvalitu soupeře. “Vítkovice mají velmi silné mužstvo, to každý viděl. O to víc si cením našeho obratu v sérii,“ řekl a zavzpomínal na minulost. “Přirovnal bych to k semifinále se Spartou před pěti lety, kdy jsme taky prohrávali 1:3 na zápasy a nakonec vyhráli 4:3. To se zkrátka nestává každý den. Říkal jsem klukům, že tenkrát v Edmontonu jsme s Winnipegem prohrávali v play-off dokonce 0:3. Já už měl sbaleno, ale my jsme tu sérii obrátili a nakonec vyhráli Stanley Cup. Na ledě jsem sice nebyl, ale rád na to vzpomínám.“

Nicméně teď se lodivod Slavie musí zabývat přítomností a ta má jméno Plzeň. “Je to velmi dobrý soupeř. Určitě to budou zajímavé zápasy,“ soudí Růžička, který největší hrozbu vidí v nestárnoucím Martinu Strakovi. “To je extratřída, o tom se vůbec nemusíme bavit. Ten hráč vůbec nemá konkurenci. Když neberu Jardu Jágra, nevím, jestli tady takový hokejista někdy hrál,“ rozplýval se.

Pokusí se tahouna Plzně ještě přemluvit ke startu na mistrovství světa ve Švýcarsku? “Uvidíme. Kdyby tam jel, bylo by to super,“ uzavřel Růžička.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.