Sport (Sobota, 23. ledna 2021 1:56:05)

Hadamczik: Totálně mě zklamal brankář Pinc

ROZHOVOR: Charismatický kouč Vítkovic se vrací k prohrané sérii se Slavií, ve které Vítkovice neudržely pracně vypracované vedení.

Byli tak blízko, přitom tak daleko. Vítkovice vedly v sérii s vítězem základní části Slavií již 3:1 na zápasy, přesto jim postup do semifinále play-off proklouzl mezi prsty. "Měli jsme velmi dobře poskládaný tým, ale je pravda, že nám chybělo lepší zakončení," říká v rozhovoru pro tn.cz Alois Hadamczik, trenér Vítkovic.

Pane Hadamczik, jaké momenty vás v těch třech prohraných zápasech v řadě mrzely nejvíce?
Bylo jich víc. V pátém utkání v Praze jsme vedli 3:2, a kdybychom hráli jiný hokej, mohli jsme to udržet. V šestém zápase ve Vítkovických zase totálně zklamal brankář Pinc, kterého jsem potom nenominoval ani mezi náhradníky, protože jak on k tomu přistoupil, to byla prostě tragédie. Ten rozhodující zápas zase ovlivnilo to, že jsme neproměnili vyložené šance a dostali sporný vyrovnávací gól. Ještě jsem neviděl televizní záznam, ale prý tam byla vysoká hůl. Jestli je to tak doopravdy, pak to hrubě ovlivnilo celou sérii.

Před pěti lety jste se Spartou vedl v semifinále play-off taktéž 3:1 na zápasy a i tenkrát nakonec vypadl. Shodou okolností také se Slavií..
Tehdy jsme měli velkou smůlu. V pátém zápase jsme deset vteřin před koncem trefili tyč prázdné brány….

V čem je podle vás největší síla současné Slavie?
V Červenkovi s Bednářem, kteří hráli výborně a vzali odpovědnost na sebe. Dá se říct, že tihle dva se postarali o otočení série.

Vám podobní hráči trochu chyběli, mám pravdu?
Měli jsme velmi dobře poskládaný tým, ale je pravda, že nám chybělo lepší zakončení. Podívejte se na statistiku. Když jsme v šestém zápase vyrovnali na 2:2, gólman Slavie měl 34 zásahů a tři inkasované góly, náš brankář měl zásahů 14 a dostal gólů pět. Kdyby se v těch našich šancích ocitli Bednář s Červenkou, nejspíš by to skončilo gólem. Musím ale říct, že i já jsem měl k dispozici velmi dobré hráče. Je opravdu škoda, že jsme nepostoupili, protože pak bychom byli ještě morálně silnější.

Místo toho jste však ztratili vedení 3:1 na zápasy…
Všichni byli tím stavem namlsaní, říkalo se, že už nám stačí Slavii jen dorazit. Jenže tak to prostě nebylo. Navíc se mi v posledních dvou zápasech hrubě nelíbil výkon sudího Poláka. Ten byl katastrofální. Když se podíváte, kdo vylučoval vítkovické hráče, zjistíte, že to byl Polák.

Německá média během play-off informovala o tom, že jste horkým kandidátem na post trenéra Kolína nad Rýnem. Jsou tyto informace pravdivé?
To se musíte zeptat toho, kdo je píše (s úsměvem).

Je to pro vás téma?
Žádná jednání jsem o tom ještě nevedl, takže je předčasné o tom jakkoliv hovořit.

Máte chuť pokračovat dál ve Vítkovicích?
Celou sezonu se mi tu pracovalo velmi dobře. Nemusel jsem řešit žádné závažnější problémy. Ale teď mě prostě mrzí, že jsme tak dobře rozjetou sérii nedotáhli do zdárného konce. Bylo v našich silách Slavii vyřadit.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.