Sport (Středa, 20. ledna 2021 4:41:56)

Ovečkin stále čeká na 50. gól sezony

Washington prohrál v Atlantě 1:5. Hvězda hostujícího týmu – Rus Alexandr Ovečkin – tentokrát gól nevstřelila.

Kdyby Atlanta od začátku sezony hrála tak dobře jako v poslední době, nebyla by u dna tabulky Východní konference, ale bojovala by o play off. Thrashers totiž porazili Washington 5:1 a vyhráli už šestý zápas v řadě, což je klubový rekord.

Alexandr Ovečkin zůstává na 49 vstřelených gólech, jejich počet v tomto utkání nezaokrouhlil, i když nikdo v NHL nedal brankáři Atlanty Karimu Lehtonenovi více gólů než on. "Vypadalo to, že se brankář soupeře dneska postavil na hlavu a všechno chytil,“ chválil gólmana soupeře trenér Washingtonu Bruce Boudreau. Lehtonen si připsal 49 zákroků a o čisté konto přišel až minutu a čtvrt pře koncem.

Ovečkin tak vyšel bodově naprázdno poprvé po jedenácti zápasech. Po utkání byl tak znechucený, že zámořským reportérům odmítl žádost o rozhovor.

Erat nahrával na gól Nashvillu

Český hokejový útočník Martin Erat pomohl jednou asistencí k vítězství Nashvillu na ledě Los Angeles 4:3. Predátoři se výhrou posunuli na sedmé místo v Západní konferenci.

Erat pomohl Nashvillu na konci druhé třetiny dostat se po přesné trefě Sullivana do vedení 3:2. V závěrečném dějství sice vyrovnal skóre Handzuš, dvě minuty před koncem však rozhodl o výhře Nashvillu Jones. Ve druhém nočním utkání porazila Atlanta Washington překvapivě 5:1.

Výsledky NHL:

Atlanta - Washington 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 11. Armstrong, 16. Vjač. Kozlov, 28. Salmela, 33. Enström, 57. Perrin - 59. Fehr. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 25:50. Diváci: 13 336 (Philips Arena). Hvězdy utkání: 1. Lehtonen, 2. Enström, 3. Salmela (všichni Atl.).

Los Angeles - Nashville 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 15. Kopitar, 37. Purcell, 50. Handzuš - 20. Weber, 22. Ward, 39. Sullivan (ERAT), 58. Jones. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17 810 (Staples Center). Hvězdy utkání: 1. Dumont (Nas.), 2. Handzuš (LAK), 3. Jones (Nas.).